Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Rīgas koncertzāle» nav atbrīvojusi telpas un atsakās ielaist LZA pārstāvjus

BNS
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

«Rīgas koncertzāle» otrdien nav atbrīvojusi telpas un trešdien atteicās parakstīt telpu nodošanas-pieņemšanas aktu, kā arī atteicās telpās ielaist Latvijas Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) pārstāvjus, pavēstīja LZA pārstāve Dace Govinčuka. LZA bija iepriekš informējusi «Rīgas koncertzāli», ka tās nomāto telpu nodošana notiks trešdien plkst.10.

Nav tiesiska pamata

Govinčuka norādīja, ka LZA ir paziņojusi «Rīgas koncertzālei» par aizturējuma tiesību izmantošanu uz bijušajam nomniekam piederošām kustamām lietām, kas atrodas LZA telpās, un aicina pieteikties visas personas, kuru manta atrodas «Rīgas koncertzāles» telpās, jo tas ļaus novērst situāciju, ka tiek aizturētas citām personām piederošas lietas.

LZA arī paziņoja, ka no trešdienas koncertzālei tiks pārtraukti komunālie pakalpojumi. LZA uzsvēra, ka ir savlaicīgi brīdinājusi «Rīgas koncertzāli» par to, dodot iespēju bijušajam nomniekam samaksāt parādu un novērst šīs nelabvēlīgās sekas. Sakarā ar nomas līguma uzteikšanu un komunālo pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu «Rīgas koncertzālei» pašlaik nav nedz tiesiska pamata, nedz faktiskas iespējas rīkot publiskus pasākumus LZA telpās, norāda LZA, paužot gatavību slēgt īstermiņa nomas līgumus ar katru jau izsludinātā pasākuma organizētāju. Taču tas nav iespējams, kamēr koncertzāle turpina prettiesiski aizņemt telpas, paskaidro LZA.

Sestdien, 20. septembrī, koncertzālē bija paredzēts gada jubilejas koncerts, taču LZA uzsver, ka «Rīgas koncertzālei» pašlaik nav nedz tiesiska pamata, nedz faktiskas iespējas rīkot publiskus pasākumus LZA telpās.

Millers: Ir panākta principiāla vienošanās

Jau vēstīs, ka koncertzāles īpašnieks Juris Millers aģentūrai BNS septembra otrajā nedēļā teica, ka viņa uzņēmums ir panācis principiālu vienošanos ar LZA par noregulējumu turpmākai koncertzāles darbībai. Millers paskaidroja, ka tikšanās laikā ar LZA juristiem panākta principiāla vienošanās, kas paredz, ka neviena puse neatzīs otras puses argumentus un strīds tiks risināts tiesas ceļā. Savukārt LZA paziņoja, ka šis apgalvojums ir nepatiess. LZA apsverot iespēju uz atsevišķa līguma pamata iznomāt telpas konkrētiem pasākumiem.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa augusta sākumā ierosināja lietu pret LZA par tās nosūtītās nomas līguma uzteikuma vēstules «Rīgas koncertzālei» atzīšanu par prettiesisku. Pagaidām nav noteikta lietas izskatīšana, jo tiesa atbildētājam līdz septembra pirmajai pusei noteikusi laiku paskaidrojumu sniegšanai.

Millers iepriekš informēja, ka LZA arī apvainojusi kompāniju «Rīgas koncertzāle» 246 radiatoru sekciju zādzībā, par ko koncertzāle vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Valsts policijā ar iesniegumiem par kriminālprocesu sākšanu. Viņš ir pārliecināts, ka gadījumā, ja viena puse nepiekrīt līguma laušanai, tad tas nozīmē, ka strīds ir jārisina tiesas ceļā, bet līgums līdz tam brīdim ir spēkā.

Koncertzāles "Rīga" valdes priekšsēdētājs Juris Millers piedalās preses konferencē, kurā informē par konfliktu ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Saeimas iesaistīšanos konflikta risināšanā
Koncertzāles "Rīga" valdes priekšsēdētājs Juris Millers piedalās preses konferencē, kurā informē par konfliktu ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Saeimas iesaistīšanos konflikta risināšanā Foto: Edijs Pālens/LETA

Zaudējumu piedziņa nodota Krāslavas rajona tiesai

Millera uzņēmuma «Rīgas koncertzāle» civilprasība pret LZA par teju 2000 eiro zaudējumu piedziņu nodota Krāslavas rajona tiesai. Savukārt Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa nākamā gada 25.oktobrī sāks skatīt LZA iesniegto civilprasību pret uzņēmumu «Rīgas koncertzāle» par 66 883 eiro piedziņu. Prasības pieteikums Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā saņemts 7.augustā.

LZA juridiskās palīdzības sniedzējs zvērināts advokāts Sergejs Rudāns aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka «Rīgas koncertzāles» parāds par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem no marta līdz 1.septembrim ir 58 tūkstoši eiro. Uzņēmumam tika nosūtīti trīs brīdinājumi.

«Tajos LZA piedāvāja «Rīgas koncertzālei» vienoties par pakāpenisku parāda nomaksu. Taču «Rīgas koncertzāle» tā arī nav atsākusi nomas maksas maksāšanu. Tāpat notika vairākas tikšanās starp LZA un «Rīgas koncertzāli» ar mērķi atrast abām pusēm pieņemamu risinājumu, bet «Rīgas koncertzāle» kategoriski atteicās maksāt nomas maksu, uzskatot, ka tā ir pilnībā atbrīvojama no tās sakarā ar veiktajiem ieguldījumiem,» sacīja Rudāns.

Pēc viņa teiktā, LZA ir izrādījusi pretimnākšanu uzņēmumam, samazinot nomas maksu par pirmajiem 12 mēnešiem 3,5 reizes, kā arī vēlāk pēc «Rīgas koncertzāles» iesnieguma saņemšanas LZA pilnībā atbrīvoja «Rīgas koncertzāli» no pienākuma maksāt nomas maksu par četriem mēnešiem. «Kopumā šo atlaižu summa sastāda ap 88 tūkstošiem eiro. Taču «Rīgas koncertzālei» ar to bija par maz,» sacīja jurists.

Rudāns iepriekš aģentūrai BNS apstiprināja, ka līguma laušana nozīmē, ka «Rīgas koncertzāles» pasākumi likumīgi vairs notikt nevar un Millers nedrīkst izmantot telpas komercdarbībai. LZA juridiskās palīdzības sniedzējs iepriekš atzina - lai arī uzņēmumam vairs nebija tiesību lietot telpas pasākumu rīkošanai, 1. septembrī plānotā izrāde tomēr ir notikusi.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu