Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

TV pārraidīs «Zelta Mikrofona 2013» ceremoniju

TVNET
TV pārraidīs «Zelta Mikrofona 2013» ceremoniju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Jau 18. reizi īpašā apbalvošanas ceremonijā tiks godināti labākie un veiksmīgākie latviešu mūzikas ieskaņojumi. Ceremonijā uzstāsies četru nomināciju ieguvējs Dons, simpātiskā Marta Ritova, grupas Otra puse, The Sound Poets un citi mākslinieki. Savukārt ar balvu par mūža ieguldījumu mūzikā tiks godināta leģendārā grupa Pērkons.

Šogad Mūzikas ierakstu gada balvas ceremonija atzīmē pilngadības svētkus jeb 18 gadu jubileju. Šo notikumu ar īpašām sajūtām gaida LaMPA valdes priekšsēdētāja, Zelta Mikrofona producente Elita Mīlgrāve: «Esmu satraukta, jo lielākais notikums mūzikas industrijā strauji tuvojas un, kā vienmēr, ir ārkārtīgi aizraujoši gatavot pašu ceremoniju. Arī šogad strādājam tandēmā ar televīzijas režisori Ditu Torsteri un scenogrāfu Kristapu Skulti,

lai ceremonija būtu gan vizuāli krāšņa, gan muzikāli interesanta un paliktu atmiņā

gan klātesošajiem, gan televīzijas skatītājiem.»

Svinīgajā ceremonijā ar īpaši sagatavotiem priekšnesumiem uzstāsies vieni no Latvijas populārākajiem māksliniekiem - Dons, Otra Puse, Marta Ritova, The Sound Poets, Normunds Rutulis, Dzelzs Vilka Jauno Jāņu orķestris, Emīls Balceris, Žoržs Siksna un citi.

Šogad tika pieteikti vairāk nekā 200 ierakstu, no kuriem mūziķa Aivara Hermaņa vadītā žūrija atlasīja 79, kuri turpina pretendēt uz Zelta Mikrofonu 2013. Balvas tiks pasniegtas 19 nominācijās - 16 izvērtē žūrija, Radio hitu nosaka LaIPA, apkopojot Latvijas radiostaciju iesniegtās atskaites par atskaņotajām fonogrammām, bet t/p Alfa apmeklētāji nosaka savu Gada dziesmu, kā arī tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu. Ar balvu par mūža ieguldījumu tiks godināta 1981.gadā dibinātā leģendārā grupa Pērkons, kas ir kļuvusi par vienu no visvairāk mīlētākajām latviešu rokgrupām.

Šogad dziedātājs Dons ir ieguvis visvairāk - četras - nominācijas. Trīs kategorijās izvirzītas grupas Otra Puse un Prāta Vētra, bet divās - Instrumenti, The Sound Poets, Dzelzs Vilka Jauno Jāņu orķestris, Oriole un Pikaso. «Mēs patiešām esam gandarīti, ka nu jau vairākus gadus esam iesaistīti Latvijas mūzikas dzīves centrālajā atskaites pasākumā. Manuprāt, šajā laikā pasākums un arī nominētie mūziķi ir ar katru reizi cēluši kvalitātes latiņu, un es ceru, ka tā arī būs turpmāk, jo tas nozīmē tiekšanos uz izcilību. To arī novēlu ikvienam nominantam - proti, nekad neapstāties pie sasniegtā,» uzsver Zelta Mikrofona partneris 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs.

Mūzikas ierakstu gada balva. Zelta Mikrofons 2013 jau 5.martā 19:30 Kanālā 2 un 20:20 kanālā TV3.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu