Šodienas redaktors:
Krista Garanča

Bražis: Ja «VEF» saglabātu, tas šodien būtu pasaulē slavens IT uzņēmums (196)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Ivars Bražis ir Valsts elektrotehniskās fabrikas (VEF) bijušais ģenerāldirektors, kurš gandrīz visu savu darba dzīvi ir pavadījis šajā rūpnīcā. No primitīviem darbiem nonācis līdz karjeras virsotnei, vadot lielāko telekomunikācijas rūpnīcu Latvijā un visā Padomju Savienībā. Pieredzes bagātais cilvēks otrdien apgāda «Zvaigzne ABC» centrā Krišjāņa Valdemāra ielā 6 prezentēja savu pirmo grāmatu «Minoksa mantinieki». Braža kungam šie bija dubultsvētki, jo šajā dienā ir arī grāmatas autora sievas dzimšanas diena. TVNET aicināja gaviļnieku uz īsu sarunu.

Prezentācija notika mazā pagrabstāva telpā, kurā nebija vairāk par 50 sēdvietām. Bija sapulcējušies vairāki desmiti bijušo «vefiešu» jeb grāmatas autora kolēģu un Braža kunga atbalstītāju. Klāt bija arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, lai apsveiktu un pateiktos Ivaram Bražim par ieguldīto darbu Latvijas kultūrvēsturē un jaunās grāmatas «Minoksa mantinieki» izdošanu un prezentēšanu.

Grāmatas autors, stāstot klātesošajiem par grāmatas sarakstīšanu, kļuva emocionāls - tās tapšanā palīdzējuši daudzi tuvi cilvēki un viņa sieva, diemžēl slimības dēļ viņa nevarēja ierasties uz šo pasākumu.

Autors skaidro, ka grāmatas saturs ir sadalīts trīs daļās. Par autora bērnības gaitām - «darbiem un nedarbiem», skolas gaitām un ģimenes izveidi, un karjeras attīstību rūpnīcā VEF.

Prezidents, pateicoties Ivaram Bražim par ieguldīto darbu telekomunikācijas attīstībā, norādīja, ka atbalstīs jebkuru, kurš uzņemsies iniciatīvu VEF rūpnīcas darba atjaunošanā.

«Minoksa Mantinieki»
«Minoksa Mantinieki» Foto: publicitātes

Sarunā ar TVNET grāmatas «Minoksa mantinieki» autors norādīja, ka ar šo darbu vēlas lasītājam pateikt, ka VEFam būtiskās tradīcijas turpina dzīvot un ka dzīves galvenās vērtības ir izglītība, zinātne un kultūra.

«Vefiešu veiksmes stāsts savulaik bija nepārtraukta tiekšanās uz zināšanām un to paaugstināšana,» uzskata Ivars Bražis.

Grāmatas autors uzsver: ja tomēr VEF rūpnīca turpinātu savu darbību līdz šodienai, tad tas būtu pasaulē slavens IT uzņēmums.

Ivaram Bražim, ejot vai braucot garām rūpnīcas VEF kompleksam, šodien ir divējādas sajūtas. Viņš uzskata, ka tā bija veiksme un laime, strādāt vairāk nekā 40 gadus šajā uzņēmumā.

Runājot par aktuālo Liepājas Metalurga jautājumu, vai to gaida līdzīgs liktenis kā rūpnīcu VEF, Braža kungs, kurš ir eksperts rūpniecībā, vadot VEF rūpnīcu vairāk nekā 20 gadus, atzīst: «Kļūdas ir pieļautas privatizācijas procesos, un tagad ir diezgan skumīgi noklausīties un noskatīties, kā akcionāri savā starpā cīnās un dreb par savu biezo maku.»

Grāmatas «Minoksa mantinieki» autors norāda, ka VEF zīmols nekur nav pazudis, tas reiz ir ieguvis pasaules slavu un joprojām ir daudzu cilvēku atmiņā.

www.zvaigzne.lv

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no labās), grāmatas autors, bijušais VEF (Valsts elektrotehniskās fabrikas) ģenerāldirektors Ivars Bražis un SIA "Latvijas Mobilais telefons" prezidents Juris Binde autobiogrāfiskās grāmatas "Minoksa mantinieki" atvēršanas svētku laikā
Valsts prezidents Andris Bērziņš (no labās), grāmatas autors, bijušais VEF (Valsts elektrotehniskās fabrikas) ģenerāldirektors Ivars Bražis un SIA "Latvijas Mobilais telefons" prezidents Juris Binde autobiogrāfiskās grāmatas "Minoksa mantinieki" atvēršanas svētku laikā Foto: LETA

Nepalaid garām!

Uz augšu