Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ceļvedis: 8. marts, Gregorian, Megija Reilija, Sēņotāji u.c.

TVNET
Ceļvedis: 8. marts, Gregorian, Megija Reilija, Sēņotāji u.c.
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Šo nedēļas nogali sāksim ar 8. martu, kam par godu notiks vairāki pasākumi - sākot ar sieviešu ralliju un beidzot ar vairākiem koncertiem. Arī latviešu spēlfilmai «Sēņotāji» gaidāma pirmizrāde. Bet tiem, kam gribas baudīt vēl ziemas priekus - jādodas uz kalnu slēpošanas sacensībām Siguldā.

PASĀKUMI

Foto: publicitātes

Par godu dāmām un Starptautiskajai sieviešu dienai 8. martā norisināsies grandiozākais Sieviešu dienas pasākums Rīgā – «BTA Sieviešu dienas rallijs 2013». Šogad tas vienuviet pulcēs vairāk nekā 800 atraktīvas un radošas dāmas, kuras pieņēmušas šo izaicinājumu un gatavas pierādīt, ka dāmas ir labas autobraucējas. Jau no plkst. 10:00 rītā būs iespējams reģistrēties un iziet auto tehnisko apskati, pēc tam līdz pēcpusdienai varēs turpat izbaudīt un iesaistīties sievišķīgās izklaidēs. Šogad pasākums būs vēl aizraujošāks, adrenalīna piepildītāks, jo sacīkstes sāksies dienas otrajā pusē, startējot no plkst. 15:00 maršrutā RīgaSaulkrastiLimbaži – Rīga, kopā pavisam 200 km. Pēc pusnakts pati trakākā un jestrākā Sieviešu dienas ballīte Rīgā, kuru vadīs atraktīvais Ufo un spēkavīrs Raimonds Bergmanis. Speciāli dāmām būs veltīts grandiozs šovs, dažādi konkursi un interesantas spēles. Visus priecēs rokgrupa «Dzelzs vilks». Kā ierasts, pēc pusnakts dalībnieces tiks apbalvotas aptuveni divdesmit dažādās nominācijās un uzzināsim šā gada atjautīgāko, ātrāko un labāko «BTA Sieviešu dienas rallija» ekipāžu.

Foto: publicitātes

Rīgā, «Sapņu fabrikā», 9. martā pkst. 17:00 norisinās modes skate, kurā tiek demonstrētas kāzu kleitas. Kāzu kleitu modes skate piedalīsies vairāki kāzu saloni, kā arī apmeklētāji varēs izbaudīt SPA rituālu, būs līgavu pārvērtības, iespēja rast idejas un ierosmi kāzu ceļojumiem un kāzu svinību rīkošanai, romantisko gaisotni papildinās retro automašīnas, kā arī apmeklētājus pārsteigs savdabīga izstāde - tās būs tortes, ko varēs arī nogaršot.

Foto: publicitātes

9. martā, sestdienas vakarā, jau sesto gadu Siguldas Olimpiskā centra kalnu slēpošanas trasē (Pilsētas trasē) notiks «Čaiņiku kauss 2013». Sacensību atklāšanas parāde notiks pulksten 17.00. «Čaiņiku kauss» ir sacensības slēpošanas iesācējiem, amatieriem – tiem, kas nekad nav profesionāli trenējušies kalnu slēpošanā un nav piedalījušies Latvijas Slēpošanas savienības ranga sacensībās. «Čaiņiku kausa 2013» dalībnieki tiks dalīti grupās pēc vecuma un dzimuma. Katram dalībniekam būs jāveic divi nobraucieni milzu slaloma trasē. Rezultāti tiks noteikti pēc laika summas abos nobraucienos. Katras grupas pirmās trīs vietas tiks apbalvotas.

KONCERTI UN IZRĀDES

«Arēnā Rīga» notiek Starptautiskajai sieviešu dienai veltīts koncerts

«Arēnā Rīga» notiek Starptautiskajai sieviešu dienai veltīts koncerts, kurā uzstājas aktieris Ivars Kalniņš, mūziķis Ainārs Mielavs, dziedātājs Aleksandrs Mirskis, Krievijas rokmūzikas leģenda Konstantīns Nikolskis, kā arī grupa «Rondo» un tās solists Aleksandrs Ivanovs. 8.martā «Arēnā Rīgā» būs iespējams baudīt lielisku, romantisku un sirsnības pilnu koncertu, kas veltīts tikai sievietēm. Nenokavējiet pavasara svarīgāko muzikālo notikumu!

Foto: publicitātes

Pabeigts aktiera un režisora Vara Vētras otrais dziesmu albums «Viena mirkļa dēļ». Vētras jaunajā albumā apkopotas 15 oriģinālkompozīcijas, kas ir romantisku un eksistenciālu pārdomu un atmosfēru rosinoši skaņdarbi. Albums «Viena mirkļa dēļ» ir otrais Vētras dziesmu albums, kurā iekļautajām dziesmām mūziku un tekstu radījis pats Vētra. Pie dziesmu rakstīšanas viņš ķērās 2003.gadā, un ierosmi šim darbam guvis, piedaloties mūzikas un mākslas festivāla «Bildes» radošajās nometnēs. Kā atklāj mākslinieks, dažu melodiju motīvi ir pat vairākus gadus veci, taču pareizie vārdi atnākuši tikai nesen. Koncerti notiks Dikļu pilī 9.martā, Mazsalacas novada kultūras centrā 17.martā, Naukšēnu kultūras namā 22.martā, Saldus kultūras centrā 23.martā, Kauguru kultūras namā 24.martā, Tukuma pilsētas kultūras namā 28.martā, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē 30.martā, Cesvaines kultūras namā 31.martā, Ādažu kultūras centrā 5.aprīlī, Jelgavas pilsētas kultūras namā 10.aprīlī, Bauskas kultūras centrā 11.aprīlī, Mārupes kultūras namā 12.aprīlī, Valmieras kultūras centrā 13.aprīlī, Kultūras namā «Lielvārde» 19.aprīlī, Limbažu kultūras namā 20.aprīlī, Salacgrīvas kultūras namā 24.aprīlī, Ozolnieku tautas namā 26.aprīlī, Ventspils kultūras centrā 28.aprīlī, Jēkabpils tautas namā 8.maijā, Gulbenes kultūras centrā 16.maijā un Rojas kultūras centrā 21.maijā, un citur.

Foto: publicitātes

9.martā «Arēnā Rīga» pasaules turnejas «The Epic Chants Tour 2013» laikā ar koncertu viesosies vācu grupa «Gregorian». Grupa «Gregorian» devusies koncertturnejā, atbalstot savu jauno albumu «Epic Chants», kas izdots šajā gadā. Albumā ir iekļauti hiti no visu laiku pasaules labākajām filmām. Oriģinālo darbu izpildītāju vidū ir Fils Kolinss, Selina Diona, Pols Makartnijs, Enija Lenoksa, «U2» un citi. Grupas albumā ir iekļautas dziesmas no filmām par Džeimsu Bondu, no filmas «Gredzenu pavēlnieks», «Titāniks» un daudzām citām. Koncertā skanēs arī kompozīcijas no iepriekšējiem grupas albumiem.

Foto: publicitātes

8. martā, Starptautiskajā sieviešu dienā, teātra namā «Jūras vārti» viesosies skotu izcelsmes dziedātāja Megija Reilija (Maggie Reilly), lai sniegtu koncerta apmeklētājiem tieši šiem svētkiem atbilstošu, nedaudz sentimentālu muzikālu baudījumu. Mūzikas pasaulē Megijas Reilijas vārds ir plaši pazīstams, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar komponistu un taustiņinstrumentālistu Maiku Oldfīldu (Mike Oldfield). Šīs sadarbības ietvaros tapušas daudzas popularitāti iekarojušas dziesmas - «To France», «Moonlight shadow», kā arī hits «Family Man», kas dziedātājai 1984. gadā atnesa ASCAP (Amerikas komponistu, autoru un izdevēju biedrības) balvu. Koncerta sākums plkst. 20.

Foto: publicitātes

Šīs nedēļas nogalē, kad tiks atzīmēta Starptautiskā sieviešu diena, pie klausītājiem visā Latvijā dosies daudzu Latvijas dāmu mīluļi - kvartets «Čigānzēni», kurā apvienojušies Dzintars Čīča, Kaspars Antess un brāļi Riči. 8. martā divi pirmizrādes koncerti «Mēs jūs mīlam» notiks Ventspils kultūras centrā, šonedēļ programma vēl izskanēs 9. martā Bauskā, 10. martā Jūrmalā, bet turpmāk «Čigānzēnus» vēl varēs dzirdēt Saldū, Aizkrauklē, Rīgā, Liepājā, Rojā, Inčukalnā, Jelgavā, Jēkabpilī, Rēzeknē, Valmierā, Alūksnē, Daugavpilī un Cēsīs.

Foto: publicitātes

Koncertā muzicēs vokālā džeza grupa «Assembly Singers», taustiņinstrumentālists Madars Kalniņš, ģitārists Andris Barons, kontrabasists Jānis Olekšs, sitaminstrumentālists Mārtiņš Miļevskis un obojists, dziedātājs Daumants Kalniņš. Koncerta repertuāram izvēlētas pagājušā gadsimta 50. un 70. gadu dziesmas, kas aizvien pārsteidz ar emociju tiešumu un nebeidzami romantisku muzikālo izjūtu. Koncerts koncertzālē «Ave Sol» sāksies plkst.19.

Foto: publicitātes

Latvijas Nacionālajā operā (LNO) sākusies Riharda Vāgnera vērienīgās tetraloģijas «Nībelunga gredzens» pirmās daļas - operas «Reinas zelts» - atjaunojuma izrādes sagatavošana. Izrāde būs skatāma vien divas reizes - 8.martā un 10.martā. Trešo reizi to varēs vērot 4.jūnijā, kad LNO «Rīgas operas festivāla» laikā aicinās uz gadsimta notikumu, atzīmējot Vāgnera divsimtgadi, festivālā tiks izrādītas visas «Nībelunga gredzena» operas. Operas «Reinas zelts» iestudējuma atjaunojumā iesaistīsies augsta līmeņa starptautisks solistu ansamblis - kopā ar LNO solistiem Armandu Siliņu, Andri Ludvigu, Krišjāni Norveli, Rihardu Mačanovski, Danu Bramani, Ilonu Bageli, Airu Rūrāni un Kristīni Zadovsku uz skatuves kāps viens no Skandināvijas vadošajiem baritoniem Frederiks Seterstrēms un Baireitā dzimušais Ralfs Lukass, zviedru tenors Jērans Eliasons, vācu basbaritons Olivers Cvargs, zviedru tenors Bengts Ula Morgnijs, zviedru mecosoprāns Martina Dike, krievu mecosoprāns Ļubova Soklova un ukraiņu soprāns Julianna Bavarska.

Foto: publicitātes

Drīzumā Latvijas Nacionālā baleta izrādēs paredzētas vairākas debijas: trijos iestudējumos galvenajās lomās ienāks jauni baleta mākslinieki. Jau šo sestdien, 9. martā, P. Čaikovska baletā «Gulbju ezers» Odīlijas lomā debitēs vairāku starptautisko konkursu laureāte un Spēlmaņu nakts balvas nominante - baleta soliste Sabīne Guravska. Tādējādi līdzās viņas atveidotajai Gamzati «Bajadērā», Princesei Aurorai «Apburtajā princesē», Marijai «Riekstkodī» un citām brīnišķīgām lomām nu piepulcēsies Melnais gulbis – tēls, kurā talantīgā soliste jau sen ilgojusies iejusties. Viņas partneri šajā izrādē būs Viktorija Jansone (Odeta) un Raimonds Martinovs (Princis Zigfrīds).

Foto: publicitātes

8. martā, Starptautiskajā sieviešu dienā Rīgas Kongresu namā otro gadu pēc kārtas norisināsies dažādu deju stilu koncerts ar pilnveidotu programmu labāko Latvijas dejotāju izpildījumā. Būs iespēja vērot Latvijas Nacionālā baleta solistu, «Spēlmaņu nakts» balvas laureātu Arturu Sokolovu, kas ir saņēmis «Latvijas Gāzes» gada balvu operai kā labākais baleta solists 2011./2012. gada sezonā. Latvijas labāko dejotāju koncertā Arturs Sokolovs savus priekšnesumus izpildīs duetos ar Iļanu Puhovu un Jolantu Lubēju. Šogad pasākuma programmu papildinās salsas meistari un pasniedzēji: Mihails Gubenko un Aļina Pavlova. Mihails un Aļina ir pirmie pasniedzēji Latvijā, kas savus audzēkņus iepazīstinājuši ar tādiem deju žanriem kā Cuban Son, Pachanga un Cuban Rumba. Koncertā uzstāsies vairāku Eiropas deju konkursu titulu ieguvēji – breakdance grupa «Camelot». Rokenrola deju stilu pārstāvēs Aivars Teteris ar Rūtu Teteri-Bērziņu - daudzkārtēji Latvijas čempioni un dejotāji ar divdesmit piecu gadu pieredzi.

Foto: publicitātes

Dižās Astrīdas Lindgrēnes brīnišķīgajā, fantāzijas un piedzīvojumu apvītajā stāstā «Ronja - laupītāja meita» diviem vadoņu bērniem, Ronjai un Birkam, izdodas samierināt naidīgās un ārēji tik atšķirīgās laupītāju bandu pretrunas, atklāt kādu senu noslēpumu un iepazīt īstu draudzību, kura pārvēršas trauslā un vārdos nenosauktā pirmajā mīlestībā. Izrādes muzikālo ainu veido komponista Kristapa Krievkalna radītās dziesmas un oriģinālā mūzika gan ierakstā, gan dzīvo instrumentu izpildījumā. Mākslinieces Ilzes Vītoliņas radītie leļļu tēli ļauj nesamierināmi cīnīties kokā veidotajiem Matisa bandas laupītājiem ar dzelzī un varā veidotajiem Borkas vīriem.

Pirmizrāde 8. martā, 18:30.

Režisors - Valdis Pavlovskis, māksliniece - Ilze Vītoliņa, scenogrāfs - Kristaps Skulte, komponists - Kristaps Krievkalns, dziesmu tekstu autors - Valdis Pavlovskis. Lomās: Ronja - Dana Lāce, Lūvise - Santa Didžus, Undise - Lienīte Osipova, Birks - Anrijs Sirmais, Matiss - Miķelis Žideļūns, Plikpauris Pērs - Artūrs Putniņš, Borka - Daumants Švampe.

KINO UN TV

Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

No 8.marta visos Latvijas kinoteātros būs skatāma jaunā un drosmīgā režisora Ivara Tontegodes veidotā latviešu komēdija «Sēņotāji», kas tapusi filmu studijā «Lokomotīve», informē filmu studijas pārstāve Ginta Bormane. Tontegodes filma stāsta par sieviešu lomu vīrieša dzīvē. Galvenais varonis atrodas triju prasīgu sieviešu ielenkumā un nespēj viņām pretoties līdz brīdim, kad nolemj meklēt dzīves jēgu un izeju no it kā bezcerīgās situācijas. Filmas galvenais varonis Pēteris ir pavisam parasts vīrietis - viņš dzīvo kopā ar valdonīgu māti un strādā lielā starptautiskā uzņēmumā, kur kolēģiem patīk par viņu pasmieties.

Taču tas ir nieks, salīdzinot ar turpmākajiem notikumiem, - seksuāli agresīvā priekšniece nolemj Pēteri ņemt līdzi uz Āfriku, vienlaikus viņu sāk aplidot glītā kolēģe Milda. Apmulsis un noguris no sieviešu uzmanības, galvenais varonis kopā ar darbabiedriem dodas uz mežu lasīt psihedēliskās sēnes. Sākas ceļojums, kas pilnībā maina Pētera dzīvi. Galvenās lomas filmā atveido Sandra Zvīgule, Anete Saulīte, Dace Eversa, Andrejs Možeiko, galvenā varoņa kolēģus spēlē jaunie daudzsološie aktieri Kristians Kareļins un Mareks Balmanis.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu