Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kinoteātros nonāks režisora Tontegodes filma «Sēņotāji»

TVNET
Kinoteātros nonāks režisora Tontegodes filma «Sēņotāji»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: kadrs no filmas

No 8.marta visos Latvijas kinoteātros būs skatāma jaunā un drosmīgā režisora Ivara Tontegodes veidotā latviešu komēdija «Sēņotāji», kas tapusi filmu studijā «Lokomotīve», informē filmu studijas pārstāve Ginta Bormane. Tontegodes filma stāsta par sieviešu lomu vīrieša dzīvē. Galvenais varonis atrodas triju prasīgu sieviešu ielenkumā un nespēj viņām pretoties līdz brīdim, kad nolemj meklēt dzīves jēgu un izeju no it kā bezcerīgās situācijas.

Galvenā varoņa ādā spēs iejusties ikviens vīrietis, kam jebkad dzīvē bijušas problēmas izvēlēties pareizo ceļu. Filmas galvenais varonis Pēteris iemieso 21. gadsimta vīrieti viņa nekonkrētībā, tomēr tā nav tikai «veču filma», jo pamatā veltīta sievietēm. «Triju gadu garumā tapusī filma atspoguļo manus personiskos meklējumus, domājot par to, kāds ir ideāls vīrietis,» stāstīja filmas režisors.

Filmā eksistenciālās pārdomas risinātas caur komiski ironisku prizmu. Filma liks pasmieties pašiem par sevi un, iespējams, arī mainīt savu pasaules redzējumu un attiecību modeli. Tontegode uzskata, ka «Sēņotāji» ir neraksturīgi novatorisks un drosmīgs darbs Latvijas kino kontekstā.

Filmas galvenais varonis Pēteris ir pavisam parasts vīrietis - viņš dzīvo kopā ar valdonīgu māti un strādā lielā starptautiskā uzņēmumā, kur kolēģiem patīk par viņu pasmieties. Taču tas ir nieks, salīdzinot ar turpmākajiem notikumiem, - seksuāli agresīvā priekšniece nolemj Pēteri ņemt līdzi uz Āfriku, vienlaikus viņu sāk aplidot glītā kolēģe Milda. Apmulsis un noguris no sieviešu uzmanības, galvenais varonis kopā ar darbabiedriem dodas uz mežu lasīt psihedēliskās sēnes. Sākas ceļojums, kas pilnībā maina Pētera dzīvi.

Galvenās lomas filmā atveido Sandra Zvīgule, Anete Saulīte, Dace Eversa, Andrejs Možeiko, galvenā varoņa kolēģus spēlē jaunie daudzsološie aktieri Kristians Kareļins un Mareks Balmanis.

Kadrs no filmas
Kadrs no filmas Foto: Kadrs no filmas

«Sēņotāju» pirmsākumi meklējami Tontegodes diplomdarba filmā «Apsēstība», kas 2009.gadā saņēma nacionālā filmu festivāla «Lielais Kristaps» balvu kā labākā īsfilma. Lai arī filma sākotnēji tika iesniegta studentu darbu kategorijā, žūrija nolēma to ierindot profesionālajā grupā. Pēc balvas saņemšanas tika nolemts īsfilmu pārvērst pilnmetrāžas filmā, un laikposmā no 2009.gada līdz 2012.gadam notika dažādu epizožu piefilmēšana. Rezultātā diezgan būtiski mainījies sākotnējais scenārijs un tapis aizraujošs stāsts par sieviešu un vīriešu attiecībām ar nelielu melnā humora piedevu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu