Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ķimele iestudē Strindberga «Tēvu»

TVNET
Ķimele iestudē Strindberga «Tēvu»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: JRT

19. janvārī Muzeja zālē (Talsu ielā 1) pirmizrādi piedzīvos Augusta Strindberga «TĒVS», ko iestudē režisore Māra Ķimele.

Māra Ķimele Jaunajā Rīgas teātrī Augustam Strindbergam (1849–1912) pievēršas otro reizi – savulaik skatītāju iemīļotajai izrādei «Jūlijas jaunkundze» nu pievienojas arī «Tēvs».
2012. gadā teātri visā pasaulē pievērsās Strindberga daiļradei, pieminot izcilā dramaturga un modernās drāmas radītāja nāves 100. gadskārtu. Pievienojoties kolēģiem, režisore Māra Ķimele izvēlējusies iepazīstināt JRT skatītājus ar Latvijā ne tik populāru, tomēr ikonisku Strindberga lugu.

Šīs lugas varoņu laulības dzīve ir kā nebeidzama cīņa par ietekmi un varu ģimenē, kurā vīrišķais spēks izrādās vājāks par sievietes trauslumu. Cīņas iemesls (vai vismaz iegansts) ir bērna audzināšana, metode – karš, kurā visi līdzekļi labi, iedaba – cilvēciska nespēja un (vai) nevēlēšanās saprasties.

Režisore Māra Ķimele: ««Tēvs» ir ļoti personiska luga –

rakstniekam bija trīs neveiksmīgas laulības, kuru dēļ cieta arī viņa attiecības ar meitu.

Tomēr luga nav tikai par viena vīrieša personiskajiem pārdzīvojumiem sievietes nodarījuma dēļ, bet arī par pasaules mēroga katastrofu – nesaprašanos, kas mūsdienās, šķiet, pieņēmusi graujošus apmērus. Ja lugā vairāk uzsvērts nesaprašanās milzīgais posts, izrādē vēlamies kaut nedaudz iezīmēt arī iespējamās saprašanās skaistumu un laimi.»

Pirmizrāde 19. janvārī, tuvākās izrādes 20., 22., 23. janvārī, 14., 15., 16. un 17. februārī.

Iestudējuma scenogrāfs – Rūdolfs Bekičs, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne, galvenajās lomās – Gundars Āboliņš un Sandra Zvīgule.
Lomās: Jana Čivžele, Gatis Gāga, Anta Krūmiņa, Varis Piņķis, Edgars Samītis, Andis Strods, Liena Šmukste un Inga Alsiņa.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu