Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Relisceed» ieraksta albumu un izziņo koncertu ar «Frailty»

TVNET
«Relisceed» ieraksta albumu un izziņo koncertu ar «Frailty»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Relisceed
Relisceed Foto: Publicitātes foto

Latvijas grupai «Relisceed» jauns Amerikā ierakstīts albums un ilgi gaidītais koncerts Rīgā kopā ar «Frailty».

Latvijas metāla mūzikas apvienība «Relisceed» 2013. gadā gatavojas izdot savu otro studijas albumu, un aicina Latvijas fanus apmeklēt ilgi gaidīto koncertu «Drūmvakar, Rīga!», kur uzstāsies kopā ar pašmāju doom metal apvienību «Frailty». Gaidāmajā koncertā grupa atskaņos jaunus singlus no sava otrā studijas albuma, kas ierakstīts ASV, Kalifornijā, sadarbībā ar skaņu inženieri Braienu Karlstromu, kas strādājis ar leģendārajiem «The Offspring» un «Queen».

Latvijas thrash metal grupa «Relisceed» šogad ierakstīja savu otro studijas albumu, pavadot nepilnus divus mēnešus Amerikā, Kalifornijas ierakstu studijā «Tranzformer Studios», kur skaņu inženiera un albuma producenta Braiena Karlstroma vadībā izmēģināja jaunas instrumentu spēles un vokāla tehnikas.

«Otrais albums no pirmā atšķirsies ne tikai ar valodu, jo otrajā diskā dziesmas ir angļu valodā, un dziesmu muzikālo koncepciju, bet arī ar skaņu, kas ir dzīvāka un mazliet atšķirīga no modernā metāla standartiem. Ieraksta process bija nesalīdzināmi izaicinošāks un no mums kā mūziķiem prasīja krietni lielāku piepūli nekā parasti – mēģinājām likt kopā šķietami nesavienojamas un krasi kontrastējošas lietas, izmēģinājām jaunas tehnikas gan instrumentu spēlē, gan vokālā ziņā. Braiens mūs motivēja un palīdzēja apgūt jaunus apvāršņus. Vienaldzīgo nebūs – par to esam pārliecināti,» pauž mūziķi, piebilstot, ka viņiem bija gods strādāt ar Braienu Karlstromu, kura darbu sarakstā ir leģendārais «Alice In Cha» albums «Dirt», «The Offspring» albumi «Ixnay on the Hombre» un «Americana», kā arī sadarbība ar «Queen», «Anthrax» un citām grupām.

Savukārt 5. oktobrī Rīgas klubā «Melnā Piektdiena» notiks koncerts «Drūmvakar, Rīga!». Šis muzikālais vakars šoreiz piedāvā daudzpusīgāku ieskatu vietējās metālmūzikas skatuvē ar viesmāksliniekiem gan no citiem novadiem, gan valstīm: pasākumā uzstāsies grupa «Relisceed» kopā ar «Frailty», latgaliešu folkmetālists Sovvaļnīks, kā arī grupas no Krievijas un Somijas – «Psilocybe Larvae» un «Antagonist Zero». Apmeklētājus gaida koncerta noskaņai atbilstoša programma, kolorīts pasākuma noformējums, kā arī konkursi un nelieli pārsteigumi no organizētājiem.

«Citās valstīs notiek iespaidīgi šādas mūzikas festivāli, bet pie mums – tikai mēģinājumi. Esam noguruši no koncertiem, kuros dominē tikai skatuve un bārs. Gribam koncerta apmeklētājiem piedāvāt kaut ko vairāk. Vēlamies uz vienas skatuves apvienot divus šķietami pretējus smagās mūzikas novirzienus – doom un thrash metal,» pasākuma ideju izklāsta autors un galvenais organizators Haralds Strapāns.

Biļešu iepriekšpārdošana sāksies 7. septembrī portālā «Bezrindas.lv», un pirmās divas nedēļas biļešu cena būs 3 lati, vēlāk – 5 lati. Pasākuma dienā biļetes būs pieejamas tikai kluba «Melnā Piektdiena» kasē par 7 latiem. Apmeklētāji tiek aicināti sekot informācijai grupu oficiālajās mājaslapās un sociālo tīklu publiskajos profilos, kā arī pasākuma organizatoru interneta vietnē. Pasākuma apmeklētājiem tiks nodrošināta iespēja nokļūt mājās vai uz nākamo pasākumu ar transportu, kas koncerta viesus sagaidīs pie kluba ieejas.

Kopš dibināšanas 2004. gadā Latvijas thrash metal apvienība «Relisceed» spēlējusi Latvijas lielākajos alternatīvās mūzikas klubos un festivālos. Pirmais grupas albums «60 minūtes sapņa» tika nominēts «Latvijas metāla gada balvai 2010». Grupai ir līgums ar ASV un Vācijas ierakstu un koncertu organizēšanas kompāniju «Dirty Earth Records». «Relisceed» aktīvi koncertē Eiropā un ASV.

Grupa «Frailty»ir dibināta 2003. gadā un līdz šim ir izdevusi 2 studijas albumus un vienu EP. Mūziķi daudz koncertē Baltijas valstīs un Krievijā un 2009. gadā iekļuva «Latvijas metāla gada balva» divās nominācijās - «Gada labākā grupa» un «Gada labākais ieraksts». Pēdējais grupas albums «Melpomene», kas izdots 2012.gada februārī ir nosaukts par gada albumu doom metal stila cienītāju lapā doom-metal.com.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu