Taču, ja vajag, formu joprojām vari uzvilkt.
Jā, man ir formas nēsāšanas atļauja.
Ar ko tev šis darbs šķiet interesants?
Ar to, ka tā ir iespēja braukt ciemoties dažādās vietās, tikties ar daudziem jauniem cilvēkiem, kuriem tā domāšana vēl nav tik sašķobīta kā lielai daļai vecāka gada gājuma ļaužu. Lielai daļai vēl deg acis. Ja mēs atceramies bērnību, tad liela daļa no mums kādreiz gribēja būt ārsti, policisti, skolotāji... Vēlāk tas kaut kā viss ir izplēnējis un esam sākuši gribēt kļūt par juristiem, psihologiem un sabiedrisko attiecību speciālistiem.
Tu tātad brauc pa skolām un uzrunā jauno paaudzi?
Dažādi. Skolas, augstskolas...
Kāda ir jauniešu reakcija? Esi tomēr atpazīstama persona ārpus tiešajiem darba pienākumiem.
Daudziem ir pārsteigums, bet ne jau tikai par mani. Arī par tām lietām, ko viņi uzzina par karavīra darbu, par to, kāds tas ir citās pasaules valstīs. Līdz ar to ir tāda vēlme izskaidrot, izstāstīt. Ir cerība, ka ar laiku arī pie mums kaut kas tiešām varētu mainīties.
Man jau liekas, ka jebkurai pasaules valstij ir trīs lietas, pret kurām vajadzētu būt pozitīvai, skaidrai attieksmei. Tās lietas ir himna, karogs un karavīrs.
Karavīrs ir cilvēks, kurš ir gatavs ziedot pašu dārgāko, kas viņam ir – savu dzīvību, par savu valsti. To arī mēģinu izstāstīt. Turklāt ne jau tikai karavīrs ir valsts pārstāvis. Tādi ir arī skolotāji, ugunsdzēsēji, ārsti... Tie, kas saņem valsts naudiņu par savu ļoti nepieciešamo darbu. Viņi pārstāv savu valsti, tādēļ attieksmei pret viņiem vajadzētu būt saprotošākai. Citādi sanāk tā – ja tu necieni šo profesiju pārstāvjus, tad tu necieni arī savu valsti.