Šodienas redaktors:
Līga Āboma
Iesūti ziņu!

Noskaidrota pasaulē dārgākā šokolāde

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Forbes.com

Iepazīstinot lasītājus ar īstās šokolādes pasauli, amerikāņu žurnāls «Forbes» sagatavojis pašu dārgāko un ekskluzīvāko kārumu topu.

Kā zināms, šokolādē esošās vielas palīdz diabēta, infarkta un sirds un asinsvadu slimību profilaksē. Tomēr, lai šokolāde būtu veselīga, tai jābūt īstai un, vēlams, tumšai. Taču tādas šokolādes atlicis pavisam nedaudz — speciālisti konstatējuši, ka patlaban plaši ražotajai šokolādei diemžēl ir maz kopīga ar īsto šokolādi. Lielie konditorejas uzņēmumi ražo produktus, kam ir ilgs derīguma termiņš un salīdzinoši zema cena. Tas nozīmē, ka ražošanā tiek izmantotas lētas izejvielas un konservanti.

«Viņiem ir pavisam citi mērķi, salīdzinot ar tiem, kādus uzstādām mēs,» stāsta šokolatjē Ričards Donelijs, kas tāpat kā daudzi viņa amata brāļi visā pasaulē ekskluzīvus šokolādes veidus rada ar savām rokām. «Mūsu mērķis — šokolāde ar neaizmirstamu garšu,» paskaidro Donelijs. Tajā pašā laikā lielākajai daļai pasaules «smadzenes ir inficētas», un viņi atsaucas uz aicinājumu snikerot. Donelijs ir pārliecināts, ka dzīve ir pārāk īsa, lai ēstu lētu šokolādi.

«Forbes» izveidojis arī dārgākās un ekskluzīvākās šokolādes sarakstu:

1. vieta — «Chocopologie by Knipschildt» Cena: 2600 ASV dolāru par vienu mārciņu (453 g)Ražotājvalsts: ASV, KonektikutaRažotājs: «knipschildt.com»

2. vieta — «Noka Vintages Collection» Cena: 854 ASV dolāri par vienu mārciņuRažotājvalsts: ASV, TeksasaRažotājs: «nokachocolate.com»

3. vieta — «Delafee» Cena: 508 ASV dolāri par vienu mārciņuRažotājvalsts: ŠveiceRažotājs: «delafee.com»

4. vieta — «Godiva «G» Collection» Cena: 120 ASV dolāru par vienu mārciņuRažotājvalsts: ASV, ŅujorkaRažotājs: «godiva.com»

5. vieta — «Richart» Cena: 120 ASV dolāru par vienu mārciņuRažotājvalsts: FrancijaRažotājs: «richart-chocolates.com»

6. vieta — «Pierre Marcolini» Cena: 102,5 ASV dolāri par vienu mārciņu Ražotājvalsts: Beļģija, BriseleRažotājs: «marcolinichocolatier.com»

7. vieta — «Debauve & Gallais» Cena: 94 ASV dolāri par vienu mārciņu Ražotājvalsts: Francija, ParīzeRažotājs: «debauveandgallais.com»

8. vieta — «Chuao» Cena: 79 ASV dolāri par vienu mārciņuRažotājvalsts: ASV, KalifornijaRažotājs: «chuaochocolatier.com»

9. vieta — «Richard Donnelly» Cena: 75 ASV dolāri par vienu mārciņu Ražotājvalsts: ASV, KalifornijaRažotājs: «donnellychocolates.com»

10. vieta — «Vosges Haut Chocolat» Cena: 69 ASV dolāri par vienu mārciņu Ražotājvalsts: ASV, IlinoisaRažotājs: «vosgeschocolate.com»

11. vieta — «La Maison du Chocolat» Cena: 65 ASV dolāri par vienu mārciņuRažotājvalsts: Francija, ParīzeRažotājs: «lamaisonduchocolat.com»

12. vieta — «Michel Cluizel» Cena: 50 ASV dolāri par vienu mārciņuRažotājvalsts: Francija, ParīzeRažotājs: «chocolatmichelcluizel.com»

Komentāri
Uz augšu