"Skaņu meža" ritmiskās mūzikas programmā – RP Boo un Regis

TVNET
"Skaņu meža" ritmiskās mūzikas programmā – RP Boo un Regis
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tumšā tehno meistars Ridžiss (Regis)
Tumšā tehno meistars Ridžiss (Regis) Foto: publicitātes

Nepieradinātās mūzikas festivāla „Skaņu mežs” pēdējais vakars (13. oktobrī mūzikas namā „Daile”) noslēgsies ar ritmiskās mūzikas programmu, kurā piedalīsies „Birmingemas skaņas” pionieris un tumšā tehno meistars Ridžiss (Regis), kā arī viens no geto hausam radniecīgā žanra footwork radītājiem RP Boo. Biļetes nopērkamas „Biļešu servisā”.

Čikāgā dzīvojošais Kaveins Speiss (Kavain Space), plašāk pazīstams kā RP Boo, ir deju mūzikas dīdžejs un producents, kas tiek uzskatīts par vienu no deju mūzikas apakšžanra footwork radītājiem. Attīstījies līdzās tāda paša nosaukuma dejas stilam, footwork ir ātrs, repetitīvs un ritmiski sinkopēts deju mūzikas žanrs, kura, iespējams, tūlītēji atpazīstamākā iezīme ir biežā īsu semplu atkārtošanās un dziļi basi. Footwork tiek dēvēts par „čikāgas hausa muzikālo mazbērnu”, un plašāka publika ar to iepazinās – citu starpā – pateicoties izdevniecībai Planet Mu, kas arī izdevusi visus trīs RP Boo albumus, tostarp šogad iznākušo „I’ll Tell You What!”. Mūzikas kritikas medijs Pitchfork par ierakstu rakstījis sekojoši:

„Footwork pionieris šajā ierakstā rotaļājas ar konvencionalitāti un turpina pārsteigt publiku nesagatavotu. [..] Šis ir precizitātē un iztēlē meistarīgs albums, kas footwork žanru atsvaidzina ar pārrakstāmu spēles noteikumu potenciālu.”

Kā 1993. gadā dibinātās Downwards Records ierakstu izdevniecības pamatlicējs, Karls O’Konors (Karl O’Connor) jeb Regis, līdzās saviem izdevniecības biedriem Pīteram Satonam (Peter Sutton) un Entonijam Čaildam (Anthony Child) - tehno mūzikas vidē labāk pazīstamiem kā attiecīgi Female un Surgeon -ir tā dēvētās Birmingemas skaņas viens no pionieriem. Šīs skaņas pamatā ir Čikāgas „acid house” un tumšākas un skaudrākas Eiropas elektroniskās mūzikas sajaukums.

Kopš izdevniecības dibināšanas gan šī mūzika, gan minētie trīs personāži ir britu tehno un elektroniskās mūzikas panteonā, savukārt Regis vadītā Downwards Records ir viena no interesantākajām britu neatkarīgās mūzikas izdevniecībām, publicējot plaša spektra mūziku, no elektronikas un industriālās mūzikas līdz pat garāžrokam un shoegazeRegis kā Downwards Records šefs, atzīmējot izdevniecības 25. gadu jubileju ar nelielu turnejui, viesosies arī „Skaņu mežā”.

2018. gadā „Skaņu mežs” notiek 16. reizi. Centrālie festivāla koncertvakari noritēs 12. un 13. Oktobrī mūzikas namā „Daile”.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv. Abonements uz divām festivāla dienām pagaidām maksā 20 EUR un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā, savukārt biļešu sākotnējās cenas uz koncertvakariem iepriekšpārdošanā ir šādas: 12. oktobris – 15 EUR, 13. oktobris – 15 EUR.

Vairāk info: www.skanumezs.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu