Ziņas par režisora Kosta Gavras nāvi bijušas nepatiesas

LETA/AFP
Ziņas par režisora Kosta Gavras nāvi bijušas nepatiesas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Režisors Kosta Gavrs
Režisors Kosta Gavrs Foto: AP/Scanpix

Godalgotais Grieķijas un Francijas kinorežisors Kosta Gavrs bijis spiests ceturtdien noliegt iepriekš izplatītās ziņas par viņa nāvi, norādot, ka mediji tikuši piemuļķoti ar ierakstu Grieķijas kultūras ministres viltus tvitera kontā.

Režisors, kas pamatā ir pazīstams ar filmām par politiskiem tematiem, Grieķijas sabiedriskajam televīzijas kanālam ERT atzina, ka viltus paziņojums par viņa nāvi ir "slikts joks".

Šī viltus ziņa, kuras autors, domājams, ir kāds itāļu izjokotājs, tika publicēta tvitera kontā "@MZorbaGR", kas šķietami pieder jaunajai Grieķijas kultūras ministrei Mirsini Zorbai, un to nekavējoties pārķēra mediji visā pasaulē.

Arī aģentūra LETA, pamatojoties uz aģentūru AP un laikraksta "The Washington Post" tīmekļa vietni, diemžēl pasteidzās izplatīt šo viltus ziņu.

Vēlāk tvītam par Gavra šķietamo nāvi sekoja ieraksts: "Šis ir viltus konts, ko izveidojis itāļu žurnālists Tomāzo Debenedeti".

Tiek apgalvots, ka Debenedeti šādi rīkojoties, lai demonstrētu "sociālo tīklu neaizsargātību".

Iepriekš viņš jau izplatījis viltus ziņas par Dž.K.Roulingas, Mihaila Gorbačova, Fidela Kastro un pāvesta Benedikta XVI nāvi.

"Nāve tviterī labi darbojas," sarunā ar aģentūru AFP vēl 2013.gadā atzina Debenedeti. "Diemžēl žurnālistika strādā ātrumā. Viltus ziņas izplatās ģeometriskā progresijā."

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu