Uldim Dumpim zūd redze: “Tas ir neatgriezeniski, tikai kļūst sliktāk” (2)

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

​Tautā mīlētais aktieris Uldis Dumpis, kuram 3.oktobrī apritēs 75 gadi, arī šajā sezonā būs redzams un Latvijas Nacionālā teātra skatuves un pavisam drīz priecēs skatītājus Raiņa lugā “Pūt, vējiņi!”. Vecums nenāk viens, un dažādas kaites sāk traucēt viņa radošo darbību.

“Acis ir mana lielākā problēma... Zūd redze. Ļoti traucē darbam teātrī. Lomu tekstus vajag izdrukāt lieliem burtiem, reizēm Daina man lasa tekstu priekšā. [..] Tas ir neatgriezeniski, tikai kļūst sliktāk, un izdarīt tur neko nevar. It kā jau esmu pieradis, ka neredzu. Visvairāk žēl, ka arvien retāk pats braucu ar mašīnu,” intervijā ar žurnālu “Santa” atklāja aktieris.

Dumpim aiz muguras ir ne tikai neskaitāmas lomas teātra izrādēs, bet arī daudzas lomas kino, piemēram, filmās “Melnā vēža spīlēs”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Emīla nedarbi” un “Baiga vasara”.

Kā jau ziņots, Latvijas Nacionālā teātra 100. sezonā pirmizrādes piedzīvos tikai latviešu autoru jauniestudējumi, kas būs atbilstoši gan Nacionālā teātra, gan Latvijas valsts simtgadei, mediju pārstāvjiem pastāstīja Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis.

Teātra jaunās sezonas pirmā pirmizrāde "Lielajā zālē" 13. septembrī būs Raiņa "Pūt, vējiņi!" Elmāra Seņkova režijā, kurai 18. oktobrī sekos režisora Kārļa Krūmiņa iestudējuma "Katls" pirmizrāde, kas tapusi, balstoties uz Aivara Freimaņa darbu.

Novembrī gaidāma izrādes "Tikšanās vieta 2. pilsētas teātris" pirmizrāde, kuru režisējis Valters Sīlis. Savukārt 18. novembrī notiks izrāde "Latvijas dzimšanas nakts" Nacionālā teātra jaunā valdes locekļa Jāņa Vimbas režijā, un tajā piedalīsies visi trupas aktieri, kā arī daži ārštata aktieri.

Decembra sākumā plānota Edmunda Freiberga iestudējuma "Cīrulīši" pirmizrāde, kas tapusi pēc Harija Gulbja darba motīviem, bet 2018. gada noslēgumā izskanēs režisora Toma Treiņa "Ziemassvētku koncerts".

Nākamajā gadā kā pirmā pirmizrāde "Lielajā zālē" būs Viestura Kairiša režijā veidotā izrāde "Baltiešu gredzens", savukārt 23. februārī notiks vienreizējs Nacionālā teātra 100.dzimšanas dienas koncerts Seņkova režijā, ko tiešraidē pārraidīs arī Latvijas Televīzija.

Kā pēdējā 100. sezonas pirmizrāde Lielajā zālē plānota Jāņa Baloža "Zem diviem karogiem" Sīļa režijā.

"LMT Jaunajā zālē" 14. septembrī pirmizrādi piedzīvos pēc Raiņa lugas "Zelta zirgs" veidotais iestudējums "Antiņš. Zelts. Kalns", ko veido Reinis Suhanovs, bet 1.novembrī notiks Rūdolfa Gediņa, Dmitrija Gaitjukeviča un Agates Bankavas kopdarba "Visas manas vājības ir tavas lūpas" pirmizrāde. Tāpat sezonas laikā plānota Jēkaba Nīmaņa izrādes "Ceļojums uz ziemeļiem" un Treiņa iestudējuma "Latvieši" pirmizrādes.

Savukārt "Aktieru zālē" pirmizrādes gaidāmas sezonas otrajā pusē - nākamā gada februārī notiks Seņkova izrādes "Par tēviem" un Ineses Mičules iestudējuma "Paradoksālā Latvija" pirmizrādes, bet maijā plānota Ināras Sluckas režijā veidotā Regīnas Ezeras darba "Aka" pirmizrāde.

Komentāri (2)CopyDraugiem X Whatsapp
Uz augšu