Fiļa un Zāmueles drāma turpinās: baņķieris apdraudot Santas dzimtas īpašumu

TVNET
Fiļa un Zāmueles drāma turpinās: baņķieris apdraudot Santas dzimtas īpašumu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Jānis Škapars/TVNET

"ABLV" bankas līdzīpašnieka Oļega Fiļa un vīnzines Santas Zāmueles laulība tika oficiāli šķirta šā gada pavasarī, bet joprojām dzeltenajā presē parādās arvien jauni pavērsieni abu attiecībās un mantas sadalē - šoreiz ir apdraudēts Santas ģimenes īpašums "Pūkas".

Fiļa bijusī sieva izdevumam "Privātā Dzīve" apstiprina, ka baņķieris apdraud ne tikai viņas biznesu, bet arī viņas ģimeni Latvijā: "Lai gan mums bija laulības līgums par visas mantas šķirtību un laulība tika šķirta pie notāra bez nekādām savstarpējām pretenzijām, Fiļa kungs tomēr ļoti emocionāli reaģē un izvirza visabsurdākās prasības. Viņa naids un dusmas skar ne tikai mani, bet arī manus darbiniekus, draugus, ģimeni un vecākus. Jā, ir saņemti draudi arī par manas dzimtas īpašumu."

Izdevuma rīcībā nonākusi informācija, ka Fiļs savulaik esot palīdzējis bijušās sievas ģimenei atjaunot dzimtas māju, tomēr, kā norāda Santa, "viņš to darīja kā ģimenes loceklis, nevis investors".

"Privātā Dzīve" sazinājās ar Fiļa kunga advokātu Agri Bitānu, kurš norādīja, ka "Oļegs Fiļs savas tiesiskās attiecības kārto tiesiskā ceļā, kamēr Santa tiesisko attiecību sakārtošanā iesaista sabiedrību, kurai sniedz vienpusēju un neprecīzu informāciju".

Zināms, ka baņķieris un vīnzine jau iepriekš vērsušies policijā - baņķieris atklāj, ka tas saistīts ar viņa uzņēmuma aizdevumiem Zāmueles kompānijām, savukārt pati Santa - pēc palīdzības, jo Oļegs esot sācis izvirzīt virkni nepamatotu prasību gan par dāvinājuma atdošanu, gan izsniegtajiem aizdevumiem.

Santa uzturas ASV, kur jūlija izskaņā apprecējās ar mīļoto vīrieti Deividu Alanu Bērnālu II. 

Arī Oļegam izveidojušās romantiskas attiecības ar savas bankas darbinieci Kristīni Jelinsku.

Oļegs un Santa sāka tikties 2015. gada pavasarī, kad viņa vēl bija izdevuma "Cosmopolitan" galvenā redaktore. Pāris apprecējās 2016. gada 1. oktobrī.

Pāris laulību izšķīris neilgi pēc "ABLV" bankas kraha. Kā zināms, "ABLV" februāra izskaņā paziņoja par pašlikvidāciju. Bankas problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas ("FinCEN") februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017. gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazināt draudus savām augsta riska darbībām. 

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu