Turpinās "Skaņu mežs". Tērstons Mūrs sniegs trokšņu mūzikas koncertu

LETA
Turpinās "Skaņu mežs". Tērstons Mūrs sniegs trokšņu mūzikas koncertu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Nepieradinātās mūzikas festivāla "Skaņu mežs 2018" pārstāvis Rihards Endriksons piedalās preses konferencē, kurā informē par gaidāmo mūzikas festivālu "Skaņu mežs 2018".
Nepieradinātās mūzikas festivāla "Skaņu mežs 2018" pārstāvis Rihards Endriksons piedalās preses konferencē, kurā informē par gaidāmo mūzikas festivālu "Skaņu mežs 2018". Foto: Edijs Pālens/LETA

Rokmūziķis Tērstons Mūrs (Thurston Moore) šī gada festivālā "Skaņu mežs" 12. oktobrī uzstāsies ar trokšņu mūzikas koncertprogrammu, kurā piedalīsies arī zviedru eksperimentālās mūzikas mākslinieku Matsu Gustavsonu, preses konferencē sacīja festivāla pārstāvis Rihards Endriksons.

Mūrs, plašākai publikai zināms kā rokmūziķis, viņš pievēršas arī avangarda mūzikai, un, pēc Endriskona teiktā, viņš ir sniedzis nozīmīgu artavu arī "Skaņu meža" pastāvēšanā. "Latvijā rokmūzikas pagrīde vienmēr bijusi spilgtāka nekā, piemēram, tehno Berlīnē. Tieši tāpēc daudzi cilvēki, kas klausās rokmūziku, tieši caur Mūra ieteikumiem nonāca līdz nopietnākām eksperimentālās mūzikas formām," pauda Endriksons.

Grupu "Sonic Youth" Mūrs kopā ar savu dzīvesbiedri Kimu Gordonu dibināja 1981. gadā Ņujorkā. Tolaik grupas skanējumu ietekmēja avangarda komponista Glena Brankas mūzika, kā arī pilsētas tā laika "no wave" kustība. "Rokmūzika vēl nekad līdz šim nav pieredzējusi tādu grupu kā "Sonic Youth"", tolaik grupu aprakstīja žurnāls "Rolling Stone". Savukārt citi mediji pauda, ka "Sonic Youth" ietekmējuši vēlāk ietekmējuši tādas grupas kā "Nirvana", "Flaming Lips", "Blonde Redhead" un "Sigur Ros".

Sonic Youth "Sonic Nurse"
Sonic Youth "Sonic Nurse" Foto: Publicitātes foto

Gustavsons ir Austrālijā dzīvojošs zviedru mūziķis, kurš spēlē dažādas saksofonus, paša izgudroto instrumentu "fluteophone", kā arī virkni elektronisko instrumentu. Gustavsons mūziķu aprindās izcēlies ar ansambļiem "The Thing on Fire" un "Fire! Orchestra", kuros mākslinieks improvizētus mūzikas elementus apvienojis ar dažādu rokmūzikas žanru dziesmu struktūrām un melodijām.

Pēdējo gadu laikā Gustavsons radījis vairāku eksperimentālās eksperimentālās mūzikas žanru skaņdarbus, kas klasificējami kā "krautroks", minimālisms, avangarda metāls, trokšņu mūzika un mūsdienu kamermūzika.

Kā ziņots, festivāls "Skaņu mežs" šogad tika atklāts 6. oktobrī ar bezmaksas koncertu vakaru Mākslas muzejā "Rīgas Birža".

Festivāla turpinājumā 12. un 13. oktobrī mūzikas namā "Daile" uzstāsies poļu-britu trokšņu mūzikas duets "Naked", grupa "Tesa", Ēriks Krišfelds, franču komponists Tristians Miraijs, Viljams Basinskis, "Grouper", Rūdolfs Macats un citi.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu