Atvadīsies no mūžībā devušās virsdiriģentes Terēzijas Brokas

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Terēzija Broka
Terēzija Broka Foto: publicitātes

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā piektdien plkst.12 notiks atvadīšanās no mūžībā devušās Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģentes Terēzijas Brokas, informē Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Terēze Broka, pazīstama arī kā Terēzija Broka, dzimusi 1925.gada 30.septembrī Rēzeknes apriņķa Viļānu pagastā. Pamatizglītību ieguvusi Vītolu pamatskolā un Rēzeknes 1.vidusskolā, bet mūzikas teoriju un kordiriģēšanu - Rēzeknes mūzikas vidusskolā un Latvijas Valsts konservatorijā.

Studiju laikā Broka vadīja vairākus amatierkolektīvus, bet pēc pārcelšanās uz Daugavpili sāka strādāt Daugavpils mūzikas koledžā par Kordiriģēšanas nodaļas pedagoģi. Līdztekus pārņēma daudzu Latgales reģiona koru vadību - diriģēja Līksnas ciema jaukto kori, Daugavpils rajona kori "Latgale", Jēkabpils skolotāju kori, sieviešu kori "Rūta", Daugavpils Centrālā kultūras nama kori "Daugava", kā arī nodibinājusi un vadījusi sieviešu vokāli instrumentālo ansambli "Daina".

Kori diriģentes vadībā piedalījušies neskaitāmos reģionālajos koncertos, dziesmu dienās, salidojumos, kā arī guvuši panākumus ārvalstu konkursos un festivālos, uzsvēra Nacionālajā kultūras centrā.

Broka arī ir izskolojusi Edgaru Znutiņu, Jevgeņiju Ustinskovu, Skaidrīti Ērlihu, Silviju Juhņeviču, Jeļenu Bogatirjovu un daudzus citus ievērojamus mūziķus.

Broka bijusi XX-XXII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, XXIII-XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Goda virsdiriģente, VII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģente, Latgales Dziesmu svētku un Skolotāju koru salidojumu virsdiriģente un organizatore, Daugavpils pilsētas un rajona koru virsdiriģente.

Viņas profesionālais ieguldījums ir novērtēts ar dažādiem apbalvojumiem - viņa ieguvusi Latvijas Nopelniem bagātākās mākslas darbinieces un Latvijas Tautas skatuves mākslinieces titulu, viņa ir arī Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, Kultūras ministrijas balvas tautas mākslā un Spīdolas balvas laureāte, Lielās mūzikas balvas laureāte un Ministru kabineta goda diploma un balvas ieguvēja.

Diriģentei piešķirta Latgaliešu Kultūras gada balva "Boņuks" par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūrā un Daugavpils domes balva "Par mūža ieguldījumu", skaidroja Nacionālajā kultūras centrā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu