Homoseksuālā deputāte Golubeva Saeimā cīnīsies par viendzimuma pāru tiesībām

TVNET
Homoseksuālā deputāte Golubeva Saeimā cīnīsies par viendzimuma pāru tiesībām
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 51
Foto: LETA

Pirmoreiz Latvijas vēsturē Saeimā ievēlēti divi politiķi, kuri neslēpj savu homoseksuālo orientāciju, - pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs no "Jaunās Vienotības", kā arī Marija Golubeva, kura kandidēja no "Attīstībai/Par!" saraksta. Tieši Golubeva apņēmusies cīnīties par viendzimuma pāru tiesībām.

Golubeva apstiprina, ka iestāsies par Kopdzīves likumu, kas ir būtisks arī viendzimuma pāriem. "Viegli tas šajā Saeimā droši vien nebūs, bet mēs centīsimies uzrunāt iespējami vairāk deputātu no visām partijām un skaidrot, kāpēc šis likums ir svarīgs. Ja izdotos to pieņemt, daudzas problēmas, ar kurām saskaras viendzimuma ģimenes, ietu mazumā," viņa atklāj izdevumam "Privātā Dzīve".

Deputāte piebilda, ka homofobu Saeimā esot maz, daudziem vienkārši esot vienalga

Foto: Apvienība "Attīstībai/Par!" sagaida vēlēšanu rezultātus 

Jau vēstīts, ka iekļūšanai parlamentā nepieciešamos vismaz 5 procentus no nodoto balsu kopskaita ieguva septiņas partijas un partiju apvienības – “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, politiskā partija "KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija, Attīstībai/Par!, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Zaļo un zemnieku savienība, Jaunā Vienotība.

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija 13. Saeimā ieguva 23 deputātu vietas, politiskā partija “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija katra 16 vietas, Attīstībai/Par! un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” katra 13 vietas, Zaļo un zemnieku savienība – 11 vietas, bet Jaunā Vienotība – 8 vietas.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu