Evija Vēbere beidzot komentē savu uzstāšanos "Mīlestības vārdā. 18+" koncertā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 13
Foto: Mārtiņš Otto/TVNET

Par vienu no šā gada apspriestākajiem notikumiem kļuva ​simtgadei veltītais koncerts "Mīlestības vārdā. 18+", kurā jaunā dziedātāja Evija Vēbere pārsteidza ar dziesmas "Svētku diena" izpildījumu. Līdz šim Vēberes uzstāšanos komentēja citi mūziķi un komponisti, taču beidzot par to ir izteikusies arī pati māksliniece. 

Izdevumam "Kurzemnieks" Vēbere pastāstīja, ka pēc pretrunīgi vērtētās uzstāšanās ir izjutusi "visu sajūtu spektru". 

"Mums visiem kopš dzimšanas lielākā vēlme ir būt pieņemtiem: gribam patikt vecākiem, skolotājiem, mums sāp, ja atgrūž. Ja notiek kaut kas tik masīvs, tas ir sāpīgi," intervijā atklāj Vēbere.

Viņa turpina: "Sajūtu naidu un mīlestību, bet vienā brīdī saprotu, ka tas nav par mani. Tās ir cilvēku pašu emocijas jeb iekšējā pasaule. Daudzi ieraudzīja uz skatuves neredzētu meiteni un uzdeva sev jautājumu, kādēļ. (..) Jautājums ir nevis par to, ko otrs jūt, bet kā savas izjūtas izpauž un no kurienes tās nāk."

Jaunā dziedātāja kritiku uztver veselīgi: "Redzu, ka arī albums "Sirdsbūt" šādi nonāk pie cilvēkiem. Aktīvākajiem komentētājiem katram sava taisnība. Ja nepatīk – labi. Ja riebj – labi. Liekas pats skaistākais – labi."

Kā zināms, Vēberes uzstāšanās tika apspriesta teju visos medijos: "Pirmoreiz jutu, kā darbojas dzeltenā prese un cik ļoti tās informācija ir pa virsu. Negācijas ir skaļas. Agresija ir skaļa. Notiek apgrieztais riņķis. Skaļums piesaista uzmanību, kliedz: "Šo neklausieties! Nevajag!" Bet tā piesaista masīvu uzmanību. Un tad skaļākie dusmojas, un apburtais loks nebeidzas. Uzpūstiem virsrakstiem nav satura, nav dziļuma." 

Atgādinām, ka Evija Vēberi plašāku atpazīstamību ieguva koncertā "Mīlestības vārdā. 18+". Viņas uzstāšanos asi kritizēja dziesmas "Svētku diena" oriģinālizpildītāja Olga Rajecka, kā arī citi Latvijā pazīstami ļaudis, piemēram, komponists Mārtiņš Brauns.

Pēcāk atklātībā nāca informācija par to, cik lielu honorāru nopelnījuši koncerta organizatori un dalībnieki.

Autoratlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 57 000 eiro, no kuriem vairāk nekā 17 000 eiro saņēmis mākslinieks Jānis Šipkēvics, vēstīja "Aizliegtais paņēmiens".

Šipkēvica autoratlīdzības summu veido viņa paša kā mākslinieka dalība šajā pasākumā (11 500 eiro), koncerta mākslinieciskās daļas izpildproducēšanas pakalpojumu nodrošināšana (4399 eiro), kā arī saturiskās koncepcijas izstrāde (1176 eiro).

Evija Vēbere par divu dziesmu izpildījumu saņēmusi 666 eiro, bet, piemēram, grupas "Prāta vētra" dalībnieks Renārs Kaupers - 1000 eiro.

Foto: “Mīlestības vārdā. 18+” koncerts pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 13

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu