Lai arī pagājušogad sabiedrība pamatīgi "uzcepās" tikai par vienu jauno dziedātāju, kura sacēla uzskatu vētru, viedokļu kaujas par piecu minūšu uzstāšanos Rīgas centrā, ne mazāku uzmanību ar savām piecām minūtēm būtu pelnījusi kāda cita jauna māksliniece - viņas vārds Kristīne Pāže. Kopā ar reperi ansi un producentu Kasparu Ansonu viņa radījusi 2018. gada jauniešu himnu - dziesmu "Zemes stunda". Kompozīcija jau teju pusgadu ir straumētākā visos mūzikas servisos, kā arī nominēta Latvijas mūzikas gada balvai "Zelta mikrofons" kā labākā dziesma. Par šo skaņdarbu un tās izpildījumu viedokļi nedalās - gan Pāžes nedaudz piesmakusī balss, lieliskā melodija un vārdi, gan anša izteiksmīgā deklamācija un Ansona aranžējums ir šāviens desmitniekā.
Protams, tie, kas rūpīgi seko pašmāju šovbiznesa norisēm, iebildīs, ka Pāže jau nu nav nekāda jaunā dziedātāja. Tas tiesa, pirmo ievērību pirms septiņiem, astoņiem gadiem viņa guva televīzijas šovā "Okartes skatuve" (šovā viņas pseidonīms bija Kiki), vēlāk izdoti atsevišķi singli kopā ar draugu Didzi Bardo, šova kolēģi Martu Ritovu, publicēti vairāki video "Youtube", taču tieši šogad ar "Zemes stundu" un arī ar jauno, inteliģentās, eksperimentālās popmūzikas projektu "Kautkaili" par Pāži varam runāt kā par nopietnu, vērā ņemamu parādību pašmāju populārajā mūzikā.
Video: Kautkaili "Darbs".
- Sākam uzreiz ar aktuālo - "Zelta mikrofonu". Vai šī nominācija tev ko nozīmē? Vai esi līdz šim sekojusi tam, kas notiek pašmāju mūzikā?
- Laikā, kad kā jauna meitene pasākumu vēroju no malas, latviešu mūzika manī neraisīja īpaši lielu interesi, iespējams, tāpēc, ka īsti nespēju sadzirdēt un sajust ko tādu, ar ko varu identificēties. Manuprāt, pašmāju mūzikā pietrūkst svaigu asiņu, tāpēc man ir liels prieks pašai būt starp nominantiem tieši šogad, kad nominēti arī vairāk mani draugi (Evija Vēbere, Jānis Ruņģis, Mur, Rūdolfs Macats, Kaspars Vizulis u.c.), kas bez liekām ārišķībām rūpīgi strādā pie sava īpašā skanējuma. Domāju, ka gan man, gan arī citiem “Zelta mikrofons” ir svarīga atzinība par to, ka mūsu paveiktais ir būtisks ne tikai mūsu klausītājam, bet arī visai sabiedrībai kopumā.