Singapūrā durvis ver unikāla dizaina lidosta

TVNET
Singapūrā durvis ver unikāla dizaina lidosta
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Singapūra ir viena no straujāk augošajām valstīm pasaulē, un tieši šeit ik gadu dzimst jauni arhitektūras brīnumi – šomēnes tā ir Singapūras lidosta, kas durvis vērs 17. aprīlī. Savdabīgās formas lidosta, kuru pielīdzina dārgakmenim, būs īpaša ar tās eksotisko dārzu un piltuves formas ūdenskritumu.

Virtuļa formas veidojums, kurā atradīsies lidosta, ir veidots no sīkiem trijstūra tērauda rāmjiem, kas aizpildīti ar organisko stiklu. Neparastās formas celtnes centrālajā daļā atradīsies eksotiska meža imitācija un ūdenskritums – šī vieta apvienos visus četrus lidostas termināļus. Fenomenālās arhitektūras ēkā līdz ar lidostas termināļiem būs ierīkots milzīgs iepirkšanās centrs, kas piesaistīs gan vietējos, gan ārzemju tūristus.

Foto: AP/AFP/Reuters/EPA/LETA/Scanpix

Lidostas arhitekts ir Izraēlas modernās arhitektūras lielmeistars Mošē Sadafi, kas lidostu centās padarīt pēc iespējas nomierinošāku ceļotājiem – nereti lidostu sterilais dizains satrauc un padara nervozu, taču Singapūras lidosta būs pilnīgs pretstats. Šeit būs tādas atrakcijas kā “debesu tīkli” jeb tīklu tilti, kas stiepsies pāri lidostai, slidkalniņi, parks, “meža ieleja”, 40 metrus augsts ūdenskritums, zaļie labirinti, tvaika mašīnas un gaisa tilts. Plānots, ka lidostā atradīsies 3000 īsti koki un viena no lielākajām Singapūras augu kolekcijām. “Es vēlējos radīt pilnīgi jaunu urbāno telpu, vietu, kuru apvieno vairāki mērķi – iepirkšanās, ceļošana vai dārza apmeklēšana. Tā būs vieta, kur mainīt savus priekšstatus par definīciju “urbānā valstība”,” amerikāņu ziņu medijam CNN skaidroja arhitekts Sadafi.

Kopumā lidosta būs 130 000 kvadrātmetrus plaša, sastāvēs no desmit stāviem, kā arī no 130 kabīņu viesnīcas. Lidostas uzcelšana Singapūrai izmaksā aptuveni 1,25 miljardus dolāru. Jau iepriekš Singapūras lidosta bija septītā nodarbinātākā lidosta pasaulē tieši internacionālās gaisa satiksmes ziņā. Vadoties pēc lidostas datiem, 2018. gadā Singapūras lidosta sasniedza rekordlielu apkalpoto klientu skaitu – šeit pērn apgrozījās 65,5 miljoni pasažieru.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu