Dabas koncertzāle izziņo 2019. gada varoni un koncertvietas

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

"Dabas koncertzāles" (DK) šī gada varonis būs viendienīte, un šim neparastajam ūdens kukainim veltītās mūzikas, mākslas un video performances notiks 5. jūlijā Skrīvenu novada Satekās un 20. jūlijā Līgatnē pie pārceltuves pār Gauju.

Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, skaidrojot šī gada varoni, norāda, ka parastā viendienīte (Ephemera vulgata) ir ūdens kukainis un to kāpuri dzīvo tikai tīrā ūdenī, galvenokārt tekošā, tādēļ arī šā gada DK koncertvietas izvēlētas upju tuvumos.

Dabas koncertzāles galvenais zinātnieks Arkādijs Popels, Rīgas Zooloģiskā dārza ihtiologs, par šā gada varoni: “Viendienītes mūžs ir no dažām stundām līdz desmit dienām, tomēr parasti tās nedzīvo ilgāk par vienu dienu. Tās uzturas pie dažādiem ūdeņiem, galvenokārt tekošiem un tīriem. Loti labi viendienītes var atpazīt pēc tām raksturīgajām kustībām – straujas pacelšanās gaisā un ātras planēšanas lejup. Viendienītes ir kā signāls tam, ka ūdenī ir dzīvība un tas ir tīrs. Tās ir arī svarīgs zivju barošanās elements. Latvijā mīt ap 50 viendienīšu sugu.”

Viendienīte
Viendienīte Foto: Andris Soms

Dabas koncertzāles radošā komanda, pētot šī gada varoni, atklāj: “Viena cilvēka diena ir viss viendienītes mūžs, taču caur šo īso dzīves laiku, ko var pielīdzināt mirklim, vēlamies vērst apmeklētāju uzmanību īslaicīguma tālejošām sekām un atbildīgumam – mūžības atkarību no mirkļa. Šī gada varonis piedāvā mums cilvēkiem izdzīvot ar kādu, kuram tas ir viss mūžs.”

Viendienītes dzīvi izzināsim un dzīvosim šovasar – DK radošajās darbnīcās un muzikālajā performancē – 5. jūlijā Skrīveru novada Satekās un 20.jūlijā – Līgatnē pie pārceltuves pār Gauju. 

Koncerti notiek brīvā dabā, ieeja ir bez maksas. Aktuālajai informācijai sekojiet līdzi Dabas koncertzāles mājas lapā – www.dabaskoncertzale.lv  un sociālajos tīklos, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv. Projekts tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu