Brazīlietis Felipe par iedzīvošanos Latvijā: "Tiku apcelts un apvainots"

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Brazīliešu izcelsmes reperis un futbolists Felipe Gabriels Ksavjērs, kurš jau kādu laiku dzīvo, strādā un studē Latvijā, sociālajos tīklos publiskojis atklātu stāstu par smago pieredzi iedzīvoties Latvijā, atklājot visus nepatīkamos komentārus, kas vērsti viņa virzienā.

"Pirms četriem gadiem, kad atnācu dzīvot uz Latviju, man katru dienu nācās dzirdēt pārmetumus: “Tu neiederies Latvijā”, “Ej prom no šejienes”, “Ej dzīvot uz Āfriku”, "Tu esi bēglis”, “Vai tu dzīvo Muceniekos?” Ikkatru reizi, kad gāju atpūsties uz Vecrīgu ar saviem draugiem, tiku apcelts un apvainots," vietnē "Instagram" atklāj Felipe.

Viņš turpina: "Kad dzīvoju Olainē, apmēram septembrī man bija problēmas ar futbola līgumu, tieši tāpēc man bija problēmas ar naudu, lai izdzīvotu šeit.

Man bija ļoti grūti dzīves brīži, man vajadzēja dzīvot vienā istabā, un dalīt to ar četriem cilvēkiem. 

Un tad es izlēmu, ka man būtu jāmeklē darbs, bet kur? Kā es varu atrast darbu Latvijā, nezinot ne latviešu valodu, ne krievu valodu?"

"Es gandrīz padevos, jo neviens mani nevēlējās pieņemt darbā, līdz beidzot dabūju savu pirmo darbu šokolādes fabrikā, kura atrodas Zolitūdē! Tur es strādāju 10 darba stundas dienā un vidēji saņēmu 200 eiro mēnesī, kur no tiem 50 eiro iztērēju transportam, lai nokļūtu no Olaines uz Zolitūdi un atpakaļ.

Tomēr man tas bija arī kaut kas! Katru reizi, kad devos uz darbu vai atpakaļ, mani nepameta doma iemācīties latviešu valodu, jo es zināju, ka kādu reizi no tā gūšu lielu labumu! Es ignorēju ikvienu, kurš man teica, ka neiederēšos starp latviešiem!

Katru dienu braucot ar 15. trolejbusu uz universitāti, ignorēju visus rasistiskos komentārus, kurus man nācās dzirdēt! Un vai zini, kāpēc? Tāpēc, lai pierādītu, ka viņiem nav taisnība!" - publiskotajā ierakstā atklāj brazīlietis. 

Viņš iesaka neklausīties kritiku un ignorēt tādu frāzi kā "tu nevari", kā arī tiekties uz saviem sapņiem un dzīves mērķiem. 

Viņa atklātais stāsts izpelnījās lielu atzinību no interneta komentētājiem, kuri norādīja, ka Felipe ir lielisks piemērs ikvienam cilvēkam, turklāt viņa valoda esot daudz labāka nekā dažu pilsoņu zināšanas. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ????Felipe Gabriel (@feehgabriel95) on

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu