Celibātā dzīvojošais mācītājs Mediņš atklāj, kas, viņaprāt, mums jāzina par attiecībām

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Bruknas Kalna svētību kopienas vadītājs mācītājs Andrejs Mediņš intervijā žurnālam “Ieva” pastāstīja, ka mūsdienās cilvēki attiecību ziņā ir ļoti egoistiski – viņš novērojis, ka bieži atkārtojas scenārijs “padraudzējāmies, pārskatījāmies, šķīrāmies”.

Viņš savā karjerā atteicis ne vienam vien pārim, kurš gatavojas iestūrēšanai laulības ostā, jo viņi jau pirms laulībām negriež viens otram ceļu un rāda zobus.

“Tad es saku – davai, ziniet, tinieties! Padzīvojiet kādus gadus, kamēr tiksiet vaļā no sava egoisma, un nerādieties man, kamēr nevarat vienoties elementārās lietās.

Visas laulības pamatā ir viena svarīga lieta – lai tu jau pašā sākumā esi gatavs atteikties no sevis un būt par otru.

Citādi egocentrisms neļaus piekāpties un pieņemt. Jēzus saka: ja kviešu grauds nenomirst, viņš nevar nest augļus. Laulībā ir tas pats – ir vajadzīga iekšējā nomiršana un atteikšanās otra dēļ. Citādi ir cauri – divi kretīni radīs vēl lielāku kretīnu, kurš man būs jādziedina Bruknas dzīvē. [..]

Un vēl es bieži piebilstu: atcerieties, ka bērni ir svarīgi, bet tas nav centrālais notikums.

Bērni izaugs un aizies. Bērni jāmīl un jāaudzina, bet viņi nav attiecību centrs, attiecībās mums jāpaliek vienam pret otru. Citādi sākas tās nepārgrieztās nabassaites – dēliņam 50 gadu, māmiņa man zvana un kontrolē: vai viņš ir apģērbies, vai ir paēdis, vai zeķītes tīras?” tā Mediņš.

Uz augšu