Mūzikas nometne "Baltic Trail" aicina uz imersīvās jeb telpiskās skaņas koncertu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Mūzikas nometne "Baltic Trail"
Mūzikas nometne "Baltic Trail" Foto: Dirty Deal

No 20. līdz 28. septembrim notiks ceturtā nometne “Baltic Trail”, kas pēc trīs gadu pārtraukuma atgriežas Latvijā un norisināsies Liepājā. Tajā piedalīsies elektroniskās mūzikas producenti, instrumentālisti un vokālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Līdzās nometnes rezultātu koncertiem pirmo reizi Latvijā notiks arī imersīvās jeb telpiskās skaņas koncerts.

Eksperimentālās elektroniskās mūzikas producenti, instrumentālisti un vokālisti no trim Baltijas valstīm, kā arī vizuālo multimediju mākslinieki no dažādām Eiropas valstīm tiksies nometnē “Baltic Trail”, lai apvienotos intensīvā koncertprogrammu radīšanas sesijā. Nedēļas laikā 12 dalībnieki radīs vismaz četrus sadarbības projektus, plašākai publikai pirmatskaņojot nometnē radītās audiovizuālās koncertprogrammas, kā arī sniedzot solo priekšnesumus.

Starp nometnes dalībniekiem būs tādi mākslinieki kā Evija Vēbere, MNTHA, Demaui, Dom Trauma, Glociks un Multilux no Latvijas, kā arī tādi elektroniskās mūzikas aprindās zināmi mākslinieki kā ELLIP, IIRIS, Rando Arand, Distorted Noise Architect, Fume un Karkasas no Lietuvas un Igaunijas.

MNTHA 
MNTHA Foto: Gints Bāliņš/TVNET

Imersīvās skaņas instalācija

Viena no “Baltic Trail” dalībnieku mākslinieku radošajām grupām nometnes laikā veidos imersīvās skaņas instalāciju, kuras rezultātu varēs redzēt 27. septembrī kultūras namā “Wiktorija” no plkst. 12.00-17.00. Līdzās tai, pirmoreiz Latvijā publikai būs iespēja pieredzēt imersīvās jeb telpiskās skaņas koncertu, kurš 26. un 27. septembrī kultūras namā “Wiktorija” tiks izrādīts vairākos seansos. Šis pasākums notiek sadarbībā ar Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas (LMTA) Mūzikas inovācijas centru un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju (MPLab). Koncertā varēs dzirdēt LMTA Mūzikas inovācijas centra profesora Mantauta Krukauska, komponista Platona Buravicka, elektroniskās mūzikas producenta Elvi un citu mākslinieku priekšnesumi. Imersīvās skaņas koncerta telpa tiks apskaņota ar 17 sfēriski izvietotiem skaļruņiem, klausītājiem atrodoties skaņas sfēras iekšienē, nevis skaļruņu priekšpusē, kā tas būtu tradicionālā koncertā. 

“Baltic Trail” noslēguma pasākumu ciklu turpinās nometnes rezultātu pirmatskaņojumu koncerts 27. septembrī plkst. 20.00 kultūras centrā “Wise”. Savukārt pēc pirmatskaņojumu koncerta vakars noslēgsies liepājnieku iecienītajā kultūrvietā “Kursas putni”.

“Baltic Trail” nometnes noslēguma koncerts notiks 28. septembrī plkst. 23.00 kultūras centrā “Wise” sadarbībā ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” un tās rīkoto mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums”. Noslēguma koncertā dzirdēsim Baltijas nepieradinātās mūzikas koncertperformanču plejādi, kurā tiks akcentēti pēdējo gadu aktuālākie Baltijas eksperimentālās elektroniskās mūzikas skatuves projekti, no kuriem dzīvajā izpildījumā būs klausāmas gan dažādas deju mūzikas formu mutācijas un eksperimenti ar skaņu, gan klasiskākas elektroniskās mūzikas formas. Noslēguma koncertā uzstāsies Evija Vēbere, ELVI, SKD un Multilux no Latvijas, Karkasas, Distorted Noise Architect, Pijus Džiugas Meižis no Lietuvas un igauņu eksperimentālās elektroniskās mūzikas autsaiders Ratkiller.

Baltic Trail

“Baltic Trail” (tulk.: Baltijas taka) savu nosaukumu ieguvusi par godu “Baltijas ceļam”, vēsturiskam notikumam 1989. gadā, kad pāri visai Baltijai aptuveni 2 milj. cilvēku sadevās rokās, veidojot 600 km garu ķēdi, lai paustu vienotību, nosodījumu Padomju Savienībai, vēlmi atgūt neatkarību un pieteiktu savu klātesamību globālajā valstu saimē. Līdzīgi arī nometnes-pulcēšanās mērķis ir vienot Baltijas valstu eksperimentālās elektroniskās mūzikas kopienas, radot platformu savstarpējai sadarbībai, pieredzes apmaiņai un kopā strādājot, radīt koncertprogrammas, kurās iestrādāta pievienotā vērtība visām trim Baltijas valstīm.

Foto: «Baltic Trail» Rīgā pulcē jaunos Baltijas elektroniskās mūzikas producentus.

“Baltic Trail” idejas autors un organizators ir “Dirty Deal Audio”, kas 2011. gadā radās kā sabiedriska iniciatīva, apvienojoties mūziķiem, menedžeriem un nozares entuziastiem. Biedrība ir mērķtiecīgi realizējusi dažādu žanru mūzikas ierakstu izdošanu, koncertu, meistarklašu, pieredzes apmaiņas braucienu, diskusiju un citu izglītojošu pasākumu organizēšanu, veicot Latvijas eksperimentālās elektroniskās mūzikas vēstniecības funkciju.

Jaunumiem par “Baltic Trail” aktivitātēm seko līdzi šeit.

Biļetes uz maksas koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

“Baltic Trail” rīkotājs ir “Dirty Deal Audio” sadarbībā ar projektu “Future DiverCities – Radošums pilsētvides kontekstā" un SIA “Lielais dzintars”. Projektu līdzfinansē: Liepājas pilsētas pašvaldība, Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu