Latvijas stendā šogad klātienē būs pārstāvētas vairākas tradicionālas, folkmūzikas, etniskās un citu līdzīgu žanru grupas - "Auļi", "Tautumeitas", "Iļģi", "ZeMe", "Rahu the Fool", "Laiksne", "Imanta Dimanta un draugi", "Kanisaifa", "Ducele","Very Cool People", Saulkrastu jauktais koris "Anima", kā arī kultūras menedžmenta centrs "Lauska", festivāli "Porta" un "Sviests".
Jau vairākus gadus LMIC izdotās etniskās mūzikas izlases koncepcijas autore ir etnomuzikoloģe Lauma Bērza, kura izlasē iepazīstina ar šīs mūzikas aktualitātēm un spilgtākajiem pārstāvjiem Latvijā.
"Womex" piedalās vairāk nekā 2700 mūziķi, izdevēji, producenti, festivālu organizētāji un citi mūzikas industrijas profesionāļi no visas pasaules. Forumā var satikt sev līdzīgi domājošos, uzzināt par aktualitātēm, iegūt jaunus kontaktus un smelties iedvesmu jauniem projektiem, norāda Romāne.
Piecās dienās paralēli vairāk nekā deviņdesmit valstu stendu izstādei notiks 300 mūziķu koncerti uz septiņām skatuvēm, dīdžeji un filmu skates, kā arī dažādas tematiskas konferences.
"Womex" 25 gadu pastāvēšanas vēsturē no Latvijas mūziķiem līdz šim forumā ir uzstājusies koklētāja Laima Jansone (2011.gadā) un grupa "Iļģi" (2015.gadā).
Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas "Saucējas" dalībnieces jau 15 gadus apvieno kopīgs mērķis - apgūt un popularizēt latviešu tradicionālās dziedāšanas stilus un tehnikas, īpašu uzmanību veltot daudzbalsīgām lokālajām tradīcijām.
Paralēli jaunu koncertprogrammu gatavošanai jau trešo gadu "Saucējas" ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu turpina īstenot projektu "Tradicionālā dziedāšana dabas akustiskajā vidē", kurā grupas dalībnieces veic dziesmu ierakstus dabā. Šie ieskaņojumi sniedz priekšstatu par latviešu dziedāšanas tradīciju, kuras veselums top cilvēka, dabiskās akustikas un dažādu dabas radīto skaņu līdzās skanēšanā un mijiedarbībā.