Hermaņa izrādes "Baltais helikopters" biļetes izpirktas četru minūšu laikā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Alvis Hermanis.
Alvis Hermanis. Foto: Evija Trifanova/LETA

Pirmdien četru minūšu laikā izpārdotas visas pieejamās biļetes uz Alvja Hermaņa izrādi "Baltais helikopters", pastāstīja Jaunā Rīgas teātra (JRT) pārstāve Inga Liepiņa.

Pirmdien sākoties biļešu tirdzniecībai, tās varēja iegādāties uz pirmajām desmit izrādēm, tostarp pirmizrādi 21. novembrī.

Liepiņa stāstīja, ka kopumā pieejamas bija ap 2500 biļetes. Viņa vēl nevarēja pateikt, vai un kad varētu būt gaidāmas papildu izrādes.

Jau ziņots, ka Hermanis "Balto helikopteru" iestudē kopā ar pasaulslaveno baletdejotāju Mihailu Barišņikovu.

JRT vadītāja Gundega Palma iepriekš skaidroja, ka "Baltais helikopters" būs vienīgā izrāde, uz kuru biļetes nevarēs iegādāties teātra kasēs, bet tikai internetā. Viņa skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, lai biļešu pārdošanas dienās pie kasēm neveidotos garas rindas un būtu iespēja visiem interesentiem tās iegādāties.

"Reizēm ir situācijas, kad, izstāvot rindu, biļetes vairs nav pieejamas, tāpēc pieņēmām šādu lēmumu,"

sacīja Palma, atzīmējot, ka tas nav bijis viegls lēmums.

Izrādes sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par Katoļu baznīcas pāvesta Benedikta XVI noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers bija pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu amatu dzīves laikā.

Hermanis atklāja, ka izrādes "Baltais helikopters" režija tapa divu gadu laikā, apkopojot pāvesta sniegtās intervijas, kā arī tiekoties un intervējot cilvēkus, kuriem bijusi saskarsme ar pāvestu. Režisors atzīmēja, ka izrādes pamatā izmantoti pāvesta citāti, rūpīgi domājot par zemtekstiem. Hermanis atzina, ka pāvesta citāti ir diplomātiski sarežģīti, tāpēc vajadzējis pamatīgi iedziļināties tajos.

Racingera lomu atveidos Barišņikovs, pāvesta sekretāru atveidos Kaspars Znotiņš, bet Māsas Tabianas lomā iejutīsies aktrise Guna Zariņa. Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Kristīne Jurjāne.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu