Brīvdabas muzejs aicina godināt senčus Veļu vakarā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Brīvdabas muzejs
Brīvdabas muzejs Foto: publicitātes

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 20. oktobrī no plkst. 18 līdz 21 ielūdz uz aizgājušo senču jeb veļu godināšanu kopā ar folkloras kopām "Veļu vakarā", informē Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste Harita Maniņa.

Latviešu tautas tradīcijās īpaši nozīmīga ir senču jeb iepriekšējo paaudžu, kuras jau mīt viņā saulē, pieminēšana un godināšana. Latviešu apziņā svarīgos dzīves brīžos kopā ir gan tie, kuri šai saulē, gan tie, kuri viņā saulē - tā paplašinot gan dzimtas robežas, gan kopīgo enerģiju. Rudens vakaros saskarsme ar viņsaules senčiem ir īpaši aktuāla, tāpēc "Veļu vakarā" visi aicināti pievienoties, visi, kuri vēlas veltīt savu pateicību iepriekšējām paaudzēm vai zaudētajiem tuviniekiem.

Brīvdabas muzeja Hernhūtiešu saiešanas namā "Veļu vakaru" pavadīs kopīga sadziedāšanās un dzīves stāstu stāstīšana, kā arī rotaļās iešana kopā ar Rīgas folkloras kopām "Grodi" un "Garataka" un Katlakalna folkloras kopu "Rāmupe". Kad dziesmas būs izdziedātas un mīklas izminētas, Rizgu rijā visi tiks aicināti kopīgi pieminēt un pateikties saviem aizgājušajiem tuviniekiem. Par viesu sasildīšanu rūpēsies "Priedes kroga" saimnieki, kuri cienās vakara dalībniekus ar īpašo veļu vakara putru.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu