Izskanējis festivāla "Bildes" pirmais koncerts

Foto
TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Pirmdien, 21. oktobrī, Mūzikas namā "Daile", Mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” ietvaros aizvadīts Blūza koncerts, pirmais no septiņiem. Koncerts pulcēja Latvijā jau iemīļotus blūzmeņus, kā arī mūziķus un grupas, kuras vēl tikai veido savu ceļu dažādos blūza virzienos. Aplūko foto! 

Festivāla koncerti ir īpaši ar to, ka katru no tiem vada kāds sabiedrībā labi zināms mākslinieks. Blūza koncertā par lielisku atmosfēru, arī starp mūziķu priekšnesumiem, parūpējās šī koncerta vadītājs, rokmūziķis Jānis Bukums. 

"Blūza koncerts ir īpašs, tā ir vieta, kur uzstājas gan augstas raudzes mūziķi ar 30 un pat 40 gadu pieredzi, gan tādi, kuri savu ceļojumu blūza pasaulē uzsākuši tikai nesen - šī ir festivāla "Bildes" burvība. Mūziķi iecienījuši šo festivālu tik ļoti, ka to sauc par savas mūzikas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Gadiem ejot, Blūza koncertā auguši līdzi arī skatītāji - viņi nāk uz koncertu, izprot šo mūzikas žanru dažādos virzienus un bauda to, novērtē un papildus aplausus un ovācijas sniedz pēc katra ģitāras, klavieru vai bungu solo. Kā Blūza koncerta vadītājām, man bija iespēja būt visa pasākuma epicentrā - sajust to, kā satraucas mūziķi un redzēt to, ar cik lielu sajūsmu pasākumu bauda ikviens no zālē sēdošajiem! Šīs visas lietas kopā padara ne tikai Blūza koncertu, bet arī festivālu kopumā, par ļoti unikālu pasākumu,” tā Bukums.

Ainars Pūpols un “Pī Blues”
Ainars Pūpols un “Pī Blues” Foto: Inese Grizāne – no “BILŽU BIROJA” arhīva

“Sevi "Bildēs" atceros sen - tas šķiet, ka bija deviņdesmito gadu sākums, kopā ar rokmūzikas grupu "Monro". Koncerts, kurā uzstājāmies, norisinājās Rīgas Politehniskā institūta (tagad - Rīgas Tehniska universitāte) zālē, kura bija ļoti maza, bet labi pieskandināma! Spilgti atceros to, ka toreiz spēlējām ļoti agresīvu smago metālu, un to, cik spilgti krāsojāmies, lai izceltos - tad tas bija modē. Tajā laikā kopā ar puišiem tā no sirds "spridzinājām" ar ģitārām," ar savām pirmajām atmiņām un dalību festivālā "Bildes" dalās Jānis.

Biļetes uz nākamajiem koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu