Kaspars Zlidnis pastāsta, kāpēc jau septiņus gadus peldas arī rudenī, ziemā un pavasarī

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: facebook.com/zlidnis

​Mūziķis un ielu vingrotājs Kaspars Zlidnis sociālajos tīklos saviem sekotājiem detalizēti izstāstīja, kāpēc viņam peldsezona ir visu gadu – tam ir vairāki iemesli.

“Redzot, cik daudzi no maniem draugiem un paziņām šajā rudenī nolēmuši iziet ārpus savas komforta zonas, lai pamēģinātu aukstuma peldes, nolēmu padalīties ar savu septiņu gadu ziemas peldēšanas pieredzi, jo kādu tas noteikti varētu iedvesmot nepamest šo nodarbi pie pirmā sala.

Uz pirmo šādu peldēšanu mani uzaicināja mana mīļā sieva, pateicoties kurai, tagad tā ir kļuvusi par manu iknedēļas rituālu. Kā jau daudziem no mums, arī man tā kādreiz šķita neiespējamā misija.

Sākotnēji to uztvēru kā kārtējo savas dzīves izaicinājumu bez nodoma to darīt ilgtermiņā, taču jāatzīst, ka ar laiku guvu dziļu izpratni par to, ko sniedz šī spēka prakse. Es to varētu dēvēt arī par sava veida rituālu, jo nu jau tas vairs nav tikai fizisks izaicinājums, disciplīna un sevis pārvarēšana.

Šis rituāls ļauj apzināties sevi un pilnībā saplūst ar tagadni. Tā ir iespēja apturēt domu un emociju karuseli, kurā katru dienu griežamies. Pazūd laiks un telpa. Ir tikai šī mirkļa apzināšanās un nekā lieka.

Ilgtermiņā praktizējot aukstuma peldes, šo stāvokli iespējams sasniegt arī bez peldēšanas. Tad, kad spēj nomierināt savu satrakojušos prātu -10 grādos, stāvot jūras krastā un gatavojoties saplūst ar ūdeni, tu esi spējīgs arī ikdienā nepakļauties tā destruktīvajai ietekmei. Kļūsti imūns pret visiem ārējiem kairinātājiem, gan fiziskiem, gan psiholoģiskiem. Tiklīdz ir sasniegts šis iekšējais līdzsvars, to ir grūti zaudēt mazsvarīgās, ikdienišķās situācijās un negācijās. Tādas vienkārši vairs nepastāv, jo prāts, kas lielākoties arī ir visu negāciju avots, vairs nav noteicējs pār cilvēka dziļāko būtību.

Mūsu dziļākā būtība ir tieši saistīta ar augstāko spēku un, kad esam to atklājuši, tad visas mūsu izpausmes kļūst apzinātas un mierpilnas. Lai pārlieku neglorificētu šo sevis stiprināšanas procesu, jāatceras, ka tā ir tikai viena no spēka praksēm, ko varam praktizēt, lai iepazītu sevi.

Noteikti ir vēl daudzas līdzvērtīgas nodarbes un katram ir iespēja atrast sev tuvāko, jo ne visiem ir jāmoka sevi ar aukstuma peldēm tikai tāpēc, ka tagad tas ir modes kliedziens. Novēlu katram atrast savu spēka rituālu un nodoties sevis pašapzināšanās procesam!” viņš atklāja.

“Šobrīd man pietiek ar vienu reizi, lai gan bija sezonas ar divām un pat trīs reizēm nedēļā. [..] Regularitāte var mainīties, svarīgi klausīties savā ķermenī un darīt pēc izjūtas!” piebilda Zlidnis.

Kā jau zināms, oktobrī “Sejas” izveidoja sarakstu, kurā atrodamas pašmāju slavenības, kurām arī patīk stindzinoši aukstas peldes.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu