"Tautumeitas" iedzied strēlnieku mīlas stāstu – dziesmu "Čiekurkalna gaiļi dzied"

Video
TVNET
"Tautumeitas" iedzied strēlnieku mīlas stāstu – dziesmu "Čiekurkalna gaiļi dzied"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
"Tautumeitas" iedzied strēlnieku mīlas stāstu – dziesmu "Čiekurkalna gaiļi dzied"
"Tautumeitas" iedzied strēlnieku mīlas stāstu – dziesmu "Čiekurkalna gaiļi dzied" Foto: LMT Straume publicitātes foto

Piedzīvojot latviešu kara drāmas “Dvēseļu putenis” pirmizrādi, LMT mājas viedtelevīzija sadarbībā ar LTV1 piedāvā raidījumu sēriju “Ieklausies Dvēseļu putenī”, kurā Latvijas spilgtākās mūzikas personības atklāj strēlnieku dziesmu izcelsmi un nozīmi, kā arī iedzied tās jaunās Reiņa Sējāna aranžijās. 

Raidījuma dalībnieces, grupa “Tautumeitas” devušās izpētīt, kādus stāstus slēpj savulaik strēlnieku izpildītā dziesma “Čiekurkalna gaiļi dzied”.

Strēlnieku dziesma "Čiekurkalna gaiļi dzied".

Filmas “Dvēseļu putenis” veidotāji, strādājot pie filmas, veikuši apjomīgu vēstures izpēti par Pirmo pasaules karu. Iepazīta arī nozīmīga tā laika sastāvdaļa – strēlnieku dziesmas. Jaunais raidījums, kas tapis pēc filmas režisora Dzintara Dreiberga un mūziķa Māra Mihelsona iniciatīvas izgaismo latviešu kultūrvēsturisko strēlnieku dziesmu mantojumu un skaidro, par ko tās vēsta, kāda ir to izcelsme un kādēļ tās tik maz tiek dziedātas valsts svētkos mūsdienās.

Pētot strēlnieku dziesmu “Čiekurkalna gaiļi dzied”, grupas “Tautumeitas” dalībnieces tiksies ar vīru kopas “Vilki” dalībnieku Andri Balceru. Viņš sarunā atklāj – lai arī tā laika puiši skarbo apstākļu dēļ dzīves rūdījumu guva daudz agrāk, tas nebūt viņiem neliedza iespēju aplidot daiļo dzimumu, savas izredzētās sarunvalodā dēvējot par šircītēm un šmarītēm.

Pēc aizraujošās sarunas ar Andri Balceru, “Tautumeitas” neslēpj, ka vēlas, lai klausītājs caur dziesmu “Čiekurkalna gaiļi dzied” sajūt īpašo tā laika dzirksteli. Un Reinis Sējāns ir pārliecināts, ka tieši šīs grupas meitenes spēs ar savām balsīm un izpildījumu uzburt nešpetno un dauzonīgo, iemīlējušos strēlnieku tēlus.

Raidījuma “Ieklausies Dvēseļu putenī” ietvaros strēlnieku dziesmas pēta arī tādas spilgtas Latvijas mūzikas personības un grupas kā “Carnival Youth” un mūziķis Goran Gora, Jānis Aišpurs, Linda Leen, “Cosmos”, grupa “Instrumenti” un “Musiqq”.

Raidījums “Ieklausies Dvēseļu putenī” divās epizodēs katru trešdienas vakaru plkst. 20.00 līdz pat 27. novembrim skatāms LTV1 kanālā, bet raidījuma arhīvs pieejams arī LMT mājas viedtelevīzijā, lietotnē LMT straume un internetā.

"Ieklausies Dvēseļu putenī”.

Raksts tapis sadarbībā ar LMT mājas viedtelevīziju.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu