Izdota dziesma, kuras ienākumi no atskaņošanas tiks ziedoti grūtībās nonākušiem mūziķiem

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Aigars Jansons

4. decembrī pie klausītājiem nonākusi jauna dziesma, kas spēj aizraut ar savu vienkāršību, vienlaikus runājot par pašu svarīgāko – attiecībām un sapratni vienam pret otru. 

Dziesmas autori ir Atis Zviedris, Kārlis Auzāns, Jānis Miltiņš un Anete Zviedre. Tā tapusi trešajā “Fonds Līdzskaņa” sociāli radošajā nometnē īpašos apstākļos – teju 90% dziesmas ir ierakstīta pļavā, kas niansēti dzirdams skaņdarbā. Tāpat dziesmas melodiju papildina unikāls skanējums – tradicionālais zviedru mūzikas instruments nikelharpa (nyckelharpa).

Dziesma “Ieklausies”, gluži kā dzīvs organisms, radusies no emocijām, kuras tobrīd piedzīvoja skaņdarba veidotāji, tādējādi piešķirot ļoti cilvēcīgu skaņas pieskārienu katram tik ļoti svarīgā tēmā kā attiecības.

“Dziesmas radīšanai bija ļoti personīga pieeja un “stāsts no dzīves”. Esot radošajā nometnē, dienu pirms dziesmas dzimšanas, mana sieva Anete bija radījusi teksta vārdus. Man šķita, ka tie nebūs īstie, sākām par to diskutēt un mazliet sastrīdējāmies. Savukārt no šīs situācijas dabiski radās “Ieklausies” teksts. Tās galvenā vadlīnija sniedz iespēju aizdomāties par visiem zināmu situāciju attiecībās – pārdomas par to, kad beidzot manī kāds ieklausīsies un sadzirdēs. Vai ieklausīšanās nāk viegli? Visdrīzāk nē, bet no sirds novēlu visiem sadzirdēt savas un otra cilvēka vēlmes, jo tikai tā varam stiprināt attiecības,” par dziesmas tapšanu stāsta dziedātājs un komponists Atis Zviedris.

“Skaņdarbā atspoguļotā attiecību spēle ļoti atbilst arī “Fonds Līdzskaņa” pārliecībai un mērķiem – sniegt atbalstu tam, kuram tas ir visvairāk nepieciešams. Viena lieta ir atbalstīt kādu materiāli, bet pavisam cita, pat vēl svarīgāka – būt klāt emocionāli, sadzirdēt otru, atbalstīt un ļaut attiecībām plaukt. Paldies visiem, kuri iesaistījās un ļāva uzburt muzikālu mākslas darbu!” - papildina komponists un producents Kārlis Auzāns.

Pievienoto vērtību dziesmai rada tās misija – ienākumi no dziesmas atskaņošanas tiks izmantoti atbalsta sniegšanai grūtībās nonākušiem mūziķiem. “Uzskatu, ka mūsu – aktīvo mūziķu – pienākums ir atbalstīt tos, kuri laika gaitā ir iedvesmojuši, dzinuši uz priekšu un bijuši mūsu mentori. Mums šobrīd ir ļoti liela privilēģija – ierakstīt un izpildīt tādas dziesmas, kuras vēlamies. Turpretī mūsu kolēģiem iepriekš ir bijis liels izaicinājums, balansējot starp iespēju izpausties un izpildīt to, ko tajā laikā “drīkst”,” stāsta Atis Zviedris.

Izdotajai dziesmai ir īpaša misija – ienākumi no dziesmas atskaņošanas tiks izmantoti atbalsta sniegšanai grūtībās nonākušiem mūziķiem.

Kopš 2016. gada “Fonds Līdzskaņa” palīdz Latvijas mūziķiem, kuri ir nonākuši nelaimē un kuriem nepieciešams atbalsts. Līdz šim ir palīdzēts jau 17 dažādiem mūziķiem un viņu ģimenēm – Aleksandram Šlujevam, Valdim Atālam, Robertam Gobziņam, Valteram Frīdenbergam, Dainim Dobelniekam, Rolandam Balodim-Ūdrim jeb Ūdrītim, Aleksandram Kublinskim, Evai Bindei, Sondrai Zaļupei, Valdai Rudzītei, Guntaram Muceniekam, Raitim Viļumovam un citiem.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu