Foto ⟩ Sākas "Dod pieci!" labdarības maratons. Klāt ir visu Baltijas valstu prezidenti

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
«Dod pieci!» studijā viesojas Baltijas valstu prezidenti
«Dod pieci!» studijā viesojas Baltijas valstu prezidenti Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

17. decembrī īpašajā "Dod pieci!" stikla studijā Doma laukumā viesojās visu trīs Baltijas valstu prezidenti. Latvijas prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nauseda) pauda atbalstu labdarības maratonam "Dod pieci!" un šī gada mērķim - pievērst sabiedrības uzmanību neārstējami slimu cilvēku aprūpei Latvijā. Prezidenti arī veica ziedojumus, katrs izvēloties sev un savai valstij tuvu dziesmu.

Levits par ziedojumu izvēlējās grupas "Zodiaks" dziesmu "Taisnība": "Dziesma, ko ziedoju, ir tapusi laikā, kad Latvija atguva neatkarību, un, lai arī šodien ir problēmas, kas Latvijā ir jārisina, jāatceras, ka mums ir iespēja risināt tās savā zemē," viesojoties stikla studijā, teica valsts prezidents Egils Levits.

Igaunijas valsts prezidente Kersti Kaljulaida par ziedojumu izvēlējās igauņu komponistes Olavas Ehalas (Olav Ehala) Ziemassvētku dziesmu "Jõuluingel" ("Ziemassvētku eņģelis"), skaidrojot: "Šī dziesma lai ir kā sveiciens visiem tiem cilvēkiem, kuri ir gatavi ziedot ne tikai Ziemassvētkos, bet arī būt eņģelis kādam, kam tas ir nepieciešams cauru gadu."

"Manis izvēlētā dziesma ir par Lietuvu, ģimeni un visvairāk par mīlestību. Tā saucas "Eiropas Vidus" ("Europos Vidury") un ir lieliski piemērojama arī Igaunijai un Latvijai, kas atrodas starp Austrumiem un Rietumiem - Eiropas centrā," savu ziedotās dziesmas izvēli skaidroja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

Kopš maratona sākuma "Dod pieci!" stikla studijā Doma laukumā jau ir viesojušās grupas "Prāta vētra", "Astro’n’out", kā arī Rīgas Doma zēnu koris kopā ar komponistu Raimondu Tigulu un diriģentu Mārtiņu Klišānu, kuri ar šā gada "Dod pieci!" himnu "Klusi čukst Dievs" atklāja maratonu.

Šogad visi "Dod pieci!" saziedotie līdzekļi caur ziedot.lv tiks novirzīti neārstējami slimu cilvēku aprūpei, uzsverot, ka dzīves beigās rūpes par cilvēku ir tikpat svarīgas kā sākumā; ikviens ir pelnījis šo pasauli pamest cieņpilni. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem - fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

152,5 labdarības maratona stundās stikla studijā viesosies vairāk nekā 100 Latvijā populāri un mīlēti mākslinieki, kā arī nozares eksperti, lai atbalstītu šā gada "Dod pieci!" mērķi.

Foto: "Dod pieci!" 2019.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu