Radio NABA gada klausītāko dziesmu autori - "Blanck Mass", "Juuk" un "Oranžās brīvdienas"

TVNET
Radio NABA gada klausītāko dziesmu autori - "Blanck Mass", "Juuk" un "Oranžās brīvdienas"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Par Radio NABA klausītāko kompozīciju 2019. gadā atzīta britu elektroniskās mūzikas projekta “Blanck Mass” kompozīcija “House vs House”, savukārt godpilnajā topa otrajā vietā ierindojās pašmāju muzikālā apvienība “Juuk” ar kompozīciju “Labu pamācību balāde pazudušiem ļaudīm”, bet trešajā vietā latviešu turbofolka apvienība “Oranžās brīvdienas” ar kompozīciju “Debesis vaļā”. 

Latvijas Radio 6 - LU Radio NABA Top100 apkopo gada klausītāju iecienītākās kompozīcijas, kas iznākušas konkrētā gada laikā.

“Blanck Mass” ir britu elektroniskās mūzikas mākslinieka Bendžamina Džona Pauera (Benjamin John Power) solo projekts. Kompozīcija “House vs House” ir no “Blanck Mass” ceturtā albuma “Animated Violence Mild”, kas iznāca 2019. gada 16. augustā.

Otrajā vietā ierindojās kompozīcija “Labu pamācību balāde pazudušiem ļaudīm” ar 15. gadsimta franču dzejnieka Fransuā Vijona vārdiem, Haralda Sīmaņa mūziku grupas “Juuk” izpildījumā. Grupā “Juuk” sadarbojas zināmi alternatīvās scēnas mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar alternatīvo, tumšo folk & kantri. Grupā ir trīs dziesmu autori un solisti: Sniedze Prauliņa (balss, flauta), Edgars Šubrovskis (balss, ģitāras, bass) un Oskars Jansons (balss, ģitāras, bandžo); grupā spēlē arī Dina Skreitule (vijole, piebalss) un Rinalds Maksimovs (sitamie instrumenti). Ierakstā sitamos instrumentus spēlē arī Raitis Viļumovs.

Radio NABA Top100 pirmajā desmitniekā ierindojās vēl tādas latviešu kompozīcijas kā “Debesis vaļā” (3. vieta, “Oranžās brīvdienas”), “Māri, kur Anna” (5. vieta, “Riga Reggae”), “About” (7. vieta, Kashuks), “Kaila bagātība” (8. vieta, Elizabete Balčus).

Jau septiņpadsmito gadu pēc kārtas par radio tradīciju ir kļuvis pēdējā gada darba dienā atskatīties uz visām konkrētā gada jaunajām kompozīcijām un noteikt klausītāju novērtētākās kompozīcijas. Gada Top100 veido kompozīcijas, kas šī gada laikā nokļuva Radio NABA LV Top10 vai ārzemju mūzikas Top25. Abos Radio NABA topos 2019. gada laikā iekļautas 408 aktuālas kompozīcijas, no tām vismaz 35% ir Latvijas izpildītāju darbi. Topā pārstāvētas dažādu stilu laikmetīgas  kompozīcijas, kā arī plašs valstu un valodu spektrs. Valstu pārstāvniecības kontekstā, bez visiem ierastās ASV, Lielbritānijas, Kanādas, Francijas un Vācijas, var minēt sekojošas valstis - Beiruta, Jamaika, Meksika, Mali, Kongo Demokrātiskās Republika, Singapūra, Krievija, kā arī Itālija, Spānija, Dānija, Somija, Zviedrija, Islande un līderos, protams, Latvija. Kopā par kompozīcijām klausītāji atdevuši gandrīz 42 tūkstošus balsu.

Ar populārāko kompozīciju simtnieku šogad iepazīstināja Radio NABA mūzikas instruktori Jānis Vuguls, Jānis Kazulis, Kaspars Eglītis un Atis Žagars. 

Šā un iepriekšējo gadu “Top 100” saraksti atrodami naba.lv sadaļā "Top 100". Savukārt aktuālā gada audio ieraksts pieejams arhīvā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu