"Cirque du Soleil" ir ieradies Rīgā. Tuvojas "Crystal" pirmizrāde

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: publicitātes

Cirque du Soleil izrādes "Crystal" trupa šodien cītīgi gatavojas pirmizrādei Arēnā Rīga, kas notiks jau rīt, 15. janvārī, plkst. 20:00. Cirka pirmo izrādi uz ledus "Crystal" Rīgā varēsim vērot no 15. līdz 19. janvārim.

Slido visi

Ņemot vērā to, ka šovs norisinās uz ledus, ikvienam tā dalībniekam ir jāmāk slidot. Viens no izrādes veidotāju lielākajiem izaicinājumiem bija atrast augstākā līmeņa akrobātus, kuri varētu kļūt par izciliem slidotājiem. Un tas ir izdevies! Šajā izrādē slido pat mūziķi! Tomēr daudzi mākslinieki pirms tam slidot nemaz nemācēja, tādēļ izrādes iestudēšanas process bijis pārbaudījumu pilns. Arī trapeces akrobāts Žeroms Sordijons, kas Cirque du Soleil strādā jau divus gadus, atzīst, ka akrobātika uz ledus atšķiras no viņa ierastajiem trikiem, jo akrobātika jāizpilda ar slidām kājās un nepieciešams veiksmīgi piezemēties uz ledus. Nu "Crystal" komanda ir gatava priecēt mūs visus ar sava smagā darba rezultātiem!

Foto: publicitātes

Spilgti un krāsaini

Izrādē "Crystal" tiek izmantoti interaktīvie video, kas reaģē uz slidotājiem un mainās līdzi slidotāju darbībām. To nodrošina 28 video projektori. Šova režisors Sebastiens Soldevila stāsta par savu redzējumu: “Mēs gribējām radīt paši savu estētiku. Dažbrīd mēs izvēlējāmies vairāk vintāžas, 20. gadsimta sešdesmito gadu stilu un kaut ko neprātīgāku, dažbrīd kaut ko futūristiskāku, izmantojot līnijas un minimālisma stilu. Visas šovā atainotās pasaules eksistē Kristālas prātā, tādēļ nolēmām, ka šāda mainīga scenogrāfija būs piemērota.” Turklāt izrādes noskaņu papildina gan cirka raksturīgās melodijas, gan populāru izpildītāju, piemēram, Beyonce, SIA un U2, dziesmas.

Kritiķi pauž sajūsmu

“Tas ir kas neredzēts – "Crystal" ir pirmā Cirque du Soleil izrāde, kurā ierastie akrobātiskie triki un klaunu priekšnesumi apvienoti ar pasaules klases ledus baletu. Rezultāts pārspēj visu, kas līdz šim redzēts leģendārās trupas izpildījumā – tā ir jauna līmeņa izrāde,” redzētajā dalās The Broadway world apskatnieks Frenks Bengs. Apskatnieks atzīmē, ka īpašas uzslavas vērtas ir arī dekorācijas, kuru centrā ir masīva ledus pils ar biedējoši stāvām rampām, bet īpašo noskaņu papildina video projekcijas un gaismu rotaļas, kas pārvērš ledu plūstošā ūdenī vai arī gluži kā ar melnu tinti veido rakstus zem slidotāju kājām. “Šī iespaidīgā un aizraujošā jaunā izrāde ir vizuāli skaista, mākslinieciski atlētiska un pilnīgi unikāla. Ja jums patīk Cirque du Soleil, jūs patiešām izbaudīsiet viņu jauno veikumu. Savukārt, ja jums līdz šim nav bijusi iespēja iepazīt viņu unikālās izrādes, "Crystal" ir lielisks veids, kā atklāt sev šo mākslas žanru,” rezumē Frenks Bengs.

Šovs "Crystal" apvieno sevī elpu aizraujošu daiļslidošanu, cirka mākslu, veiklu akrobātiku un pārsteidzošus trikus gaisā. Jasmīna Kalila (Yasmine Khalil), "Crystal" radošā direktore, stāsta: “Priekšnesums uz ledus šķiet kā dabisks solis Cirque du Soleil attīstībā. Mēs bijām priecīgi izvēlēties ledus disciplīnas un padarīt tās vēl īpašākas un unikālākas, kā to spēj vien cirks.”

Par Cirque du Soleil

Cirque du Soleil ir viens no pasaulē atpazīstamākajiem, lielākajiem un iespaidīgākajiem cirkiem. Cirque du Soleil izcelsme meklējama Kanādas pilsētiņā Kvebekā 1984. gadā, taču šodien tas pulcē māksliniekus no visas pasaules. Aptuveni 40 % no 1300 Cirque du Soleil izpildošajiem māksliniekiem ir bijušie profesionālie sportisti, galvenokārt vingrotāji, pasaules un olimpiskie čempioni, kuri var lepoties ar iepriekš karjerā iegūtām 17 olimpiskajām medaļām. No uzņēmuma dibināšanas brīža ir radīti brīnumaini priekšnesumi, un sniegta iespēja tos baudīt aptuveni 180 miljoniem skatītāju vairāk nekā 450 pilsētās visos sešos kontinentos. Cirque du Soleil ir cirks bez dzīvniekiem, un tas garantē elpu aizraujošu piedzīvojumu un adrenalīna devu ikvienam skatītājam!

Uzzini vairāk par Cirque du Soleil šeit

Biļetes pieejamas Biļešu serviss kasēs 

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu