Brīvdabas muzejs aicina uz jestrajām Meteņa svinībām

TVNET
Brīvdabas muzejs aicina uz jestrajām Meteņa svinībām
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz līksmām Meteņa svinībām 9. februārī no 12.00 līdz 16.00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada jestrākie svētki un lielākais ķekatu laiks.

Arī Brīvdabas muzejā Meteņus svinēsim ar tradicionālo maskošanos, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardo svētku cienastu.

Lai jaunais gads būtu brīvs no visām nelaimēm, senāk Meteņos lieli un mazi gāja no sētas uz sētu masku gājienā.

Turpinot tradīciju un piesaistot veiksmi arī šajā gadā, Meteņa svinību viesiem Brīvdabas muzejā būs iespēja pašiem radīt vai piemeklēt tīkamāko ietērpu īpašajā masku darbnīcā.

Foto: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Maskotos plkst. 12.00  pie Galvenajiem vārtiem sagaidīs folkloras kopa “Mālis”, lai līksmu dziesmu un rotaļu pavadībā ietu gājienā uz Kurzemes sētu. No plkst. 14.00 rotaļīgā gājiena vadību pārņems LU folkloras deju kopa “Dandari”, kā pavadījumā ikviens varēs rūpēties par auglību un brangu ražu jaunā gadā ar skaļām dziesmām un jautrām dejām, savukārt ar trokšņiem un klaigām dzīt prom visu nīgrumu un nelāgo, kas pa ziemu sakrājies.

Tā kā februāris latviešu kalendārā ir ne tikai jauna gada sākums, bet arī sveču mēnesis, svinētājiem būs iespēja izmēģināt roku vaska sveču liešanā.

Foto: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Kurzemes sētā tikmēr meteņbērni tiks aicināti izgatavot tradicionālās budēļu cepures no senākiem un mūsdienīgākiem materiāliem. Svētku laikā smēdē varēs izkalt arī monētu kalēja vadībā, savukārt paši mazākie novērtēs iespēju doties izjādē zirdziņa mugurā caur ziemīgo muzeju. Esam parūpējušies arī par gardēžiem – Priedes krogā viesus sagaidīs gardais Meteņa cienasts, bet pie Vidzemes sētas kraukšķīgas pankūkas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu