"Satellites LV" jaunais videoklips pirmizrādi piedzīvos LTV raidījumā "Kultūrdeva"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Satellites LV "Metro nav draugs"
Satellites LV "Metro nav draugs" Foto: kadrs no video

Pagājušā gada nogalē izdotajam grupas "Satellites LV" singlam "Metro nav draugs" tapis antiutopisks videoklips, kurš pirmizrādi ekskluzīvi pilnā garumā piedzīvos Latvijas televīzijas raidījumā "Kultūrdeva", informē grupa. 

Videoklipa pirmizrāde paredzēta raidījuma "Kultūrdeva" jaunajā raidlaikā trešdien, 25. martā no plkst. 22:15. Pēc tam klips būs pieejams video vietnē "Youtube" grupas oficiālajā kanālā. 

Klipa režisors ir Zigmārs Zilgalvis. Pirmā kamera – Teo Ponsē (Theophile Poncet), otrā kamera - Toms Leinasars un Juris Bušs. Operatora asistenti - Dāvis Dambenieks un Valters Mirkšs, bet montāžas režisori - Zigmārs Zilgalvis un Teo Ponsē.

Skaņdarbs ir vienlaikus gan veltījums, gan apsveikums 35 gadu jubilejā grupai "Jumprava". Tā nosaukums aizgūts no 1988. gada "Jumpravas" dziesmas "Metro". Dziesmā iekļauts arī neliels fragments no "Metro", kuras sākotnējais saturiskais vēstījums izmainīts un iestrādāts 2019. gada kontekstā. 

"Ar šo dziesmu mēs simboliski noņemam cepuri "Jumpravas" priekšā," komentē grupa. "Trīsdesmit piecu gadu laikā "Jumpravas" mūziķi gan ar pirmo sastāvu, gan otro ir radījuši būtisku daļu no Latvijas populārās mūzikas kanona. Esam pagodināti, ka Aigars Grāvers, Aigars Krēsla, Aigars Grauba un Ainārs Ašmanis piekrita piedalīties arī mūsu jaunās dziesmas ierakstā."

"Kad tikāmies ar režisoru, lūdzām dziesmu neinterpretēt burtiski - nekādu metro vagonu, nekādu atsauču uz 1988. gada migrācijas biedu," preses paziņojumā raksta grupa. "Rezultātā metro ir kļuvis par metaforu videoklipā atainotajam antiutopiskajam spēles laukumam, kurā darbojas visu pārraugoša lielā acs - Valdība, tās kontrolē esošā, pie ekrāniem pielipusī sabiedrība un pagrīdes pretošanās kustība, kā jau tas sižetiski antiutopiskos romānos ierasts."

Satellites LV "Metro nav draugs"
Satellites LV "Metro nav draugs" Foto: publicitātes

"Metro šajā gadījumā nav bubulis, bet gan mūsu digitalizētās, robotizētās ikdienas simbols,"

komentē "Satelliltes LV".

Dziesma ieskaņota studijā "Ierakstu māja" kopā ar Jāni Eglīti, miksēta studijā "Mute" ar Arni Račinski. Uz singla vāka izmantots grafiķes Ievas Nagliņas darbs "Kamera" (sausā adata, 2015).

Noskaties jaunā videoklipa kacekli.

Satellites LV ir: Toms Ostrovskis, Mareks Ameriks, Edgars Žilde, Jānis Žilde, Ervings Znotiņš.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu