Arstaruslmirus izdod albumu "Skatu punkti"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Arstaruslmirus
Arstaruslmirus Foto: Aiga Rēdmane

Ceturtdien, 2. aprīlī straumēšanas un lejupielādes vietās nonāk producenta un izpildītāja Arstarulsmirus jaunais albums "Skatu punkti", kas ir pirmais albums no četru albumu sērijas ”Vēlējuma dziesmas”.

Darbu pie jaunā saturiskā virziena, ko mūziķis sauc par “vēlējuma dziesmām”, Arstarulsmirus sāka pirms ilgāka laika. Vēlējuma dziesmu mērķis ir vairot vērīgāku un līdzjūtīgāku attieksmi pret cilvēka iekšējo pasauli, kā arī atspoguļot sirsnīgu, atbalstošu un cieņpilnu nostāju savstarpējās attiecībās.

“Skatu punkti” ir pirmais no gaidāmo četru “Vēlējuma dziesmu” albumu sērijas, kurā katrs no albumiem metaforiski atspoguļos kādu no četrām stihijām - ūdens, zeme, uguns, gaiss. Debijas albums veltīts ūdens tematikai, liekot akcentu uz dziļumu, pludenumu, transformāciju, savienošanos ar apkārtējiem un dzīves viļņveidību.

"Ņemot vērā faktu, ka tas, ko mēs atkārtojam daudzkārt, kļūst par mūsu ieradumiem, centos dziesmu tekstos izcelt ideālus, uz kuriem tiecos arī pats.

Tādējādi šie ideāli un to iztēlošanās, klausoties un dziedot "vēlējuma dziesmas", var kaut par miligramu vairoties mūsu ieradumu kopumā," par jaunā albuma konceptu stāsta Arstarulsmirus. "Albuma radošais process bija sadarbību un savstarpējo papildinājumu piepildīts, kas ļoti labi sader ar albuma tituldziesmas piedziedājuma vēstījumu - Mēs esam skatu punkti, kas papildina citus."

Muzikāli mērķis bija likt uzsvaru uz harmonisko un melodisko pusi, sitamo instrumentu partijas atstājot otrajā plānā. Lai vairotu kompozīciju melodiskumu, tika pieaicināts fona kvintets, kura sastāvā ir pieci solisti - Laima Dimanta, Madara Orola, Jevgēnija Krupenkina, Lauris Valters un Rihards Bērziņš. Kvintets piedalās teju vai visās albuma dziesmās, bagātinot tās ar krāšņiem daudzbalsīgiem dziedājumiem.

Lielas daļas kvinteta daudzbalsīgi izpildīto aranžiju līdzautore ir Laima Dimanta, kuras ieguldījums šā albuma tapšanā ir tiešām neatsverams, jo viņa uzņēmās un ļoti veiksmīgi kūrēja kvinteta sagatavošanos ierakstiem, kā arī pašus vokālu ierakstus. 

Arstarulsmirus jaunais albums "Skatu punkti"
Arstarulsmirus jaunais albums "Skatu punkti" Foto: publicitātes

Albuma tapšanā piedalījās arī tādi mūziķi kā Mārcis Auziņš, Romāns Faļkenšteins, Elvis Lintiņš, Staņislavs Judins, Linards Šveklis, Sergejs Laletins.

Līdz ar jauno albumu tiek publiskots dziesmas “Turpinājums” videoklips. Esošā pašizolācijas situācija mudināja Arstarulsmirusu meklēt radošus risinājumus jaunā plaknē, tāpēc jaunais mūzikas video dziesmai “Turpinājums" tika filmēts patstāvīgi, izmantojot tikai telefona kameru un radošu pieeju ierobežotos apstākļos.

Kompozīcija “Turpinājums” tapusi sadarbībā ar virtuozo ģitāristu Mārci Auziņu. Viņš ir mūzikas līdzautors un, protams, kompozīcijā iespēlējis visas ģitāru partijas. Dziesmā piedalās arī fona dziedātāji Laima Dimanta, Madara Orola, Jevgēnija Krupenkina, Rihards Bērziņš. Ikviens no viņiem ir redzams arī dziesmas videoklipā. Dziesmas klavieru partiju aranžiju autors un izpildītājs Elvis Lintiņš.

Noklausies albumu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu