Pēc neētiskiem izteikumiem nomainīts kristīgā raidījuma "Saknes debesīs" vadītājs

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 32
Aleksis Daume
Aleksis Daume Foto: LTV

Ņemot vērā raidījuma "Saknes debesīs" līdzšinējā vadītāja - mācītāja, izaugsmes trenera Alekša Daumes neētiskos un nepieņemamos izteikumus, raidījuma veidotāji – producentu apvienība "HansaMedia" un Latvijas Televīzija lēmuši par A. Daumes atstādināšanu no raidījuma vadīšanas. Viņa vietā jau šajā svētdienā – 19. aprīlī – stāsies pieredzes bagātais publicists un filozofs Ilmārs Latkovskis, informē LTV.

Raidījums "Saknes debesīs" katru svētdienu LTV1 ēterā aplūko filozofiskus jautājumus par garīgumu, ētiku un morāli. Ņemot vērā raidījuma līdzšinējā vadītāja Alekša Daumes absolūti nepieņemamos, ar LTV rīcības un ētikas kodeksu un arī demokrātiskas un iekļaujošas sabiedrības vērtību pamatprincipiem nesavietojamos izteikumus, kas izskanējuši sarunā ar Annu Rozīti viņas vlogā “Tuvāk sev ar Annu Rozīti”, pieņemts lēmums Daumi no raidījuma vadīšanas atstādināt. Viņa vietā jau no šīs nedēļas raidījumu vadīs Ilmārs Latkovskis.

Atgādinām, ka stundu un piecpadsmit minūtes garajā sarunā Daume pieskārās jautājumam par vides aktīvisti Grētu Tūnbergu. Viņš teicis, ka šad un tad viņš par šo meiteni domājot ļaunas domas un viņš uzskata, ka cilvēku ar tādiem uzskatiem vajagot vienkārši “nospārdīt”.

Video: "Tuvāk sev ar Annu Rozīti" (minētais fragments no 11:09 min.)

Raidījums netiek veidots Latvijas Televīzijā. Tā veidotāji pēc LTV pasūtījuma ir neatkarīgie producenti – radošā aģentūra “HansaMedia”. Gan Latvijas Televīzija, gan producenti norobežojas no A. Daumes izteikumiem.

A. Daume un Anna Rozīte
A. Daume un Anna Rozīte Foto: publicitātes

“"Saknes debesīs" producenti pilnībā norobežojas un uzskata par nepieņemamiem šos līdzšinējā raidījuma vadītāja Alekša Daumes personīgos izteikumus Annas Rozītes Youtube kanālā. Mēs iestājamies par cieņpilnām savstarpējām attiecībām, toleranci un augstiem žurnālistikas standartiem. Pēc šiem izteikumiem mēs vairs neredzam Aleksi Daumi kā mūsu raidījuma vadītāju. Raidījums “Saknes debesīs” turpinās strādāt pie izpratnes veicināšanas par reliģiju, vēsturi, dabu un citiem cilvēkiem svarīgiem tematiem, vairojot iecietību un labā ideju pasaulē,” pauž “HansaMedia” pārstāvis Niks Volmārs.

Latvijas Televīzija un raidījuma producenti “HansaMedia” atvainojas ikvienam skatītājam par radušos situāciju. Raidījums “Saknes debesīs” tiek veidots kopš 2015. gada. A. Daume to vadīja kopš 2018. gada.

19. aprīļa raidījuma tēma būs par agresiju šobrīdējā pasaulē. Ilmārs Latkovskis ar raidījuma viesiem sarunāsies par to, kā tikt galā un kādus riskus rada iekšējā spriedze un agresijas riski laikā, kad pasaule izdzīvo vēl sen nebijušu krīzi.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 32

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu