Mārtiņš Ruskis nikni vēršas pie tiem, kuri muzicēšanu neuzskata par darbu

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 16
Mārtiņš Ruskis
Mārtiņš Ruskis Foto: LETA

Dziedātājs Mārtiņš Ruskis sociālajos tīklos vērsies pie tiem, kuri neuzskata muzicēšanu par darbu. 

Viņš raksta: "Ik pa brīdim palasu komentārus "Facebook", pie dažādu preses lapu rakstiem, kas saistīti ar dīkstāves pabalsta atteikumu mūziķiem. Ļaudis, no kurienes jums tāds naids pret mūziķiem? Ja jūs tiešām uzskatāt, ka tas nav darbs, tad mirklī, kad mums atkal ļaus koncertēt, esmu gatavs uzņemt savā grupā skaļākos kliedzējus."

Tāpat Ruskis ieskicējis mūziķa ikdienu, kurā bez aptuveni 60 skaņdarbu reperturāra un daudzajām stundām mēģinājumu telpā jāspēlē arī kādās kāzās.

"Lai jūs saprastu darbības modeli un divreiz nebūtu jāstāsta - pieņemsim, ka piektdienas vakarā kāzas notiks Rēzeknē (no Rīgas aptuveni trīs stundas ceļā). Tātad izbrauksim no telpas plkst. 13.00, jo jaunais pāris ierodas plkst. 19.00, mums vajadzētu būt jau plkst. 16.00, lai varam sakārtot instrumentus, veikt skaņas pārbaudi, izspēlēt vēl pāris skaņdarbus, kas programmā ir sarežģītākie, un pēc tam sāktos brīvais laiks/nīkšanas periods.

Grūti spriest, cik ilgi jāpavada nīkšanā, jo situācijas mēdz būt dažādas. Labākajā gadījumā pirmais uznāciens būs ap plkst. 22.00... Tad mičošana un, ja paveicas, tad pēc pusnakts tikai divi taimi, bet, ja nepaveicas, tad trīs...

Respektīvi, ap plkst. 5.00 noteikti dosimies prom no svinību vietas (šeit var būt dažādi scenāriji), tātad mājās plkst. 8.00.

Visticamāk, ka, atbraucot mājās, tev nenāks miegs, jo galvā vēl būs jāiztin lenta, kas saucas - kā mums gāja un ko varējām labāk; tad, kad to būsi izdarījis, tad gan pāris stundas ļauts pagulēt, un aidā, mosties, vēlākais, 12.00, jo 13.00 jau jābūt pie mēģinājumu telpas, lai dotos uz Ventspili, tālāk rēķini pats... plus

iegaumē - svētkus var svinēt nākamajā dienā pēc svētkiem, ja nav jāspēlē, ģimenes un draugu saietus nedēļas nogalēs vari aizmirst, un lieki piebilst, repertuārs nepārtraukti tiks atsvaidzināts, jo būs jāpielāgojas pasākumam, kurā uzstāties, būs jāturpina praktizēt savu instrumentu, lai grupā varētu spēlēt arvien plašāku repertuāru, iespējams, jūsu draugi nākotnē būs tikai mūziķi, jo visi pārējie ar jums vairs nerēķināsies.

Iespējams, būs vieglākas dienas, iespējams, krietni smagākas, ar trīs, četriem koncertiem dienā + pārbraucieniem... Būs arī kāda brīvdiena, ja nestrādāsi vēl kādu darbu. Ā, samaksa, protams, būs, tikai grūti šobrīd spriest, cik un precīzi kad... Apdomājiet, un gaidu motivācijas vēstules uz m.ruskis@gmail.com," skaudro mūziķa dzīvi iezīmē Ruskis.

Ieraksta nobeigumā Ruskis aicina, lai mūziķu sašutumu par dīkstāves pabalstu neizmaksāšanu nekomentē tie, kas paši nav "kaut vienu akordu uz ģitāras" nospēlējuši. 

"Šķiet, ka reizēm ir vieglāk būt par riepu mainītāju, jo to visi nezina kā nomainīt, bet, kam ir jābūt uz skatuves un kādai jābūt mūzikai, zina visi. Un, jā, mūzika ir arods, ar mūziku nodrošina ģimeni, veiksmīgākie tiek pie lielākā kumosa, pārējie sadala pēc nopelniem, kā jau visur šajā vietā, ko sauc par dzīvi!" - secina Ruskis. 

Ierakstu komentējuši vairāki pašmāju mūziķi, kuri apstiprina, ka saskārušies ar līdzīgu attieksmi. 

Atgādinām, ka Ministru kabinets ir pagarinājis Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam.

Tiesa, Veselības ministrijas galvenais infektoloģijas speciālists Uga Dumpis intervijā portālam TVNET uz jautājumu, kā varētu izskatīties mūsu dzīve pēc sešiem mēnešiem un ar kādu ierobežojumu iespējamu atcelšanu var rēķināties, sacīja: "Tas ir noteikti atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas. No tā, cik labi mēs tiksim galā ar infekciju. Es ceru, ka mums būs kaut kādas iespējas, piemēram, tikties ar draugiem vai sportot. Domāju, ka noteikti mums nebūs lielu masu pasākumu. Ir pierādīts, ka lieli masu pasākumi, piemēram, rokkoncerti vai futbola spēles, noteikti ir milzīgs infekcijas risks. Es neticu, ka mēs varam nonākt līdz lieliem masu pasākumiem. Iespējams, kaut kādas aktivitātes ar maskām, kaut kādi kultūras pasākumi. Tas ir ļoti atkarīgs no situācijas ne tikai Latvijā, bet arī ārpus Latvijas."

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 16

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu