Diemžēl globālais tīmeklis pamatīgi iedragājis ne tikai mūzikas kompaktdisku tirdzniecību, bet arī mūzikas žurnālu tirāžas. Gadu no gada populārākie mūzikas izdevumi Lielbritānijā piedzīvo būtisku apgrozījuma kritumu. Diemžēl šogad kā papildu faktors nācis klāt Covid-19, kas licis populārajam britu mūzikas žurnālam paziņot par žurnāla izdošanas apturēšanu.
Pēc 34 gadiem beidz pastāvēt mūzikas žurnāls "Q"
Šomēnes klajā nāks žurnāla pēdējais ikmēneša numurs.
"Q" neizdevās atrast pircēju, kad tā īpašnieks - kompānija "Bauer Media" šā gada maijā izlika zīmolu tirgū.
Žurnāla abonentu skaits ir sarucis līdz 28 000, salīdzinājumā ar 2001. gadu, kad to ik mēnesi lasīja 200 000.
Žurnāls iznāk jau kopš 1986. gada, kad uzrāvienu piedzīvoja kompaktdiska formāts, un ir nozīmīgs ikmēneša izdevums britu mūzikas industrijā. Tā fokuss - popmūzika, rokmūzikas un alternatīvā mūzika, kā arī plaša albumu recenziju sadaļa.
Kopš 1990. gada "Q" Londonā pasniedz arī īpašās mūzikas balvas.
Pēdējā numura redaktora slejā Teds Keslers raksta, ka mēģinājis ieviest dažādas izdzīvošanas stratēģijas mainīgajā drukātās preses tirgū jau kopš 2017. gada. Taču tad visus centienus esot aizslaucījusi pandēmija.
I have some bad news about @QMagazine. The issue that comes out on July 28 will be our last. The pandemic did for us and there was nothing more to it than that. I have attached our final cover and my editor’s letter for context.
— Ted Kessler (@TedKessler1) July 20, 2020
On the plus side, we’re all available for work. pic.twitter.com/rm8qOcUBtB
Ziņas par žurnāla slēgšanu komentējuši vairāki mūziķi. Mančestras grupas "The Charlatans" solists Tims Bērdžess (Tim Burgess) savā tviterī raksta: "Skumjas ziņas - "Q" pret mums bija ļoti labs, pats daudz ko iemācījos kopš laika, kad iegādājos pirmo žurnāla kopiju."
Arī britu grupa "Field Music" nodēvēja žurnāla slēgšanu par "ļoti sūd..m ziņām", piebilstot, ka "Q" bija neliels, bet nozīmīgs mūzikas industrijas fragments, kas spēja saturēt visu šo industrijas haosu kopā.