Rīgas kamerkoris "Ave Sol" aicina uz koncertu "Es. Mīlu. Rīgu."

TVNET
Rīgas kamerkoris "Ave Sol" aicina uz koncertu "Es. Mīlu. Rīgu."
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Sveicot Rīgu 819. dzimšanas dienā, Rīgas kamerkoris "Ave Sol" aicina uz Rīgas svētku koncertu "Es. Mīlu. Rīgu." 15. augustā plkst. 18.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā.

Programmā izskanēs dažādu autoru un laikmetu skaistākie skaņdarbi – kā atzīšanās mīlestībā un slavinājums mūsu skaistajai, mūžīgajai pilsētai. Rīgas kamerkora “Ave Sol” izpildījumā dziesmas iegūs jaunu skanējumu, un dažas no tām kora salikumā izskanēs pirmo reizi.

“Grūtākais dzīvē nav saņemt atbildes, bet gan prast uzdot pareizos jautājumus. Vienmēr ir jābūt modram un jāievēro katra zīmīga sakritība – tā var parādīties gan sapņos, gan iztēlē, gan cilvēkos, gan notikumos. Grūtību, šķēršļu un pārbaudījumu priekšā nelabais skubina gremdēties vientulībā un nopūlas, rādīdams, cik viegli mēs esam ievainojami. Savukārt eņģelis aicina pārdomāt mūsu iespējas un runā, mūs uzmundrinādams. Rīgai ir noveicies. Četri gaiļi Daugavai tuvāko baznīcu torņu smailēs gadu simteņiem ilgi ir vērojuši zīmīgās sakritības, notikumus un cilvēkus, sargājot mūs no nelabā. Lai šovakar viņi cits citam uzdod pareizos jautājumus, mums tikai jāklausās uzmundrinājuma atbildēs, kas šajā vakarā izskanēs četros svarīgākajos un dzīvespriecīgākajos vārdos. Jā. Es. Mīlu. Rīgu,” par koncerta ideju stāsta režisors Kārlis Anitens.

Koncertā piedalīsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, diriģenti Andris Veismanis un Jurģis Cābulis. Akustiskais kvintets – Agnese Egliņa (klavieres), Ēriks Kiršfelds (čells), Anete Toča (flauta), Matīss Čudars (ģitāra) un Jānis Stafeckis (kontrabass).

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija “Ave Sol”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Koncerta režisors un moderators – Kārlis Anitens.

Bezmaksas ielūgumi uz koncertu saņemami no 11. augusta Rīgas Svētā Pētera baznīcas kasē. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi”, ierodoties uz koncertu, lūdzam ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu. Koncerta apmeklētāju kontaktinformācija (vārds, uzvārds un kontakttālruņa numurs) tiks fiksēta pie ieejas bezmaksas ielūgumu uzrādīšanas brīdī.

Svētku koncertu būs iespējams skatīties arī tiešsaistes videotranslācijā uz lielā ekrāna Doma laukumā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu