Dailes teātris sāk biļešu tirdzniecību uz novembra pirmizrādēm

TVNET
Dailes teātris sāk biļešu tirdzniecību uz novembra pirmizrādēm
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dailes teātris sāk 101. sezonu
Dailes teātris sāk 101. sezonu Foto: publicitātes

Sākot ar ceturtdienu, 10. septembri, Dailes teātris skatītājiem piedāvās iespēju iepriekšpārdošanā iegādāties biļetes uz šā gada centrālo notikumu - Māras Zālītes lugas "Smiļģis" iestudējumu Viestura Kairiša režijā. 

Vienlaikus tiks sākta biļešu tirdzniecība arī uz otru novembrī paredzēto pirmizrādi - Regīnas Ezeras romāna "Zemdegas" iestudējumu Dmitrija Petrenko režijā. Tikai ceturtdien biļetes uz novembra izrādēm iespējams iegādāties ar 10% atlaidi.

20. novembrī pirmizrādi Dailes teātra Lielajā zālē piedzīvos teātra simtgades centrālais notikums - Māras Zālītes jaunākās lugas "Smiļģis" iestudējums. Luga sākas ar Dailes teātra ieceres dzimšanu viena ģēnija prātā, kam seko teātra dibināšana. Izrāde ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

Eduards Smiļģis ir ne vien Dailes teātra dibinātājs, novatorisks režisors, spēka un ekstāzes aktieris, bet arī pretrunu plosīts ģēnijs, kurš līdzīgi hameleonam maina savu iedabu atkarībā no sievietes, kuru tobrīd mīl, vai varas, kas tobrīd valda. Drāma divās daļās cenšas izdibināt, kas patiesībā slēpjas aiz Smiļģa tūkstoš maskām un kādu cenu ģēnijam nākas maksāt par spēju spēlēt teātri, sāpēt un mīlēt pāri vidusmēra cilvēka varēšanas robežām.

"Eduards Smiļģis. Trejgalv’s"
"Eduards Smiļģis. Trejgalv’s" Foto: publicitātes

Izrādes režisors Viesturs Kairišs komandā apvienojis scenogrāfi Ievu Jurjāni, kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un horeogrāfi Janu Jacuku.

Lomās: Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Dainis Grūbe, Kaspars Dumburs, Kārlis Arnolds Avots, Vita Vārpiņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Rēzija Kalniņa, Dārta Daneviča, Ieva Segliņa, Olga Dreģe.

No 10. septembra skatītājiem būs iespēja iegādāties biļetes arī uz novembra pirmizrādi Mazajā zālē. Par godu latviešu rakstnieces Regīnas Ezeras deviņdesmit gadu jubilejai Dailes teātris nolēmis dramatizēt vienu no viņas labākajiem, taču romāna "Aka" ēnā palikušajiem darbiem - fantasmagoriju "Zemdegas".

Fantasmagorija jeb spoka runa divās daļās vēsta par kādu Latvijas mazpilsētu Mūrgali, kuras iedzīvotājus, tāpat kā Tvinpīkas varoņus no leģendārā 90. gadu mistikas seriāla Deivida Linča režijā, vieno apslāpētas ilgas, bailes un pagātnes rēgi. Divu vietējo pusaudžu nevainīgs mēģinājums satuvināties aizsāk notikumu virkni, kas izceļ gaismā gadiem slēptus Mūrgales noslēpumus.

Iestudējuma pirmizrāde gaidāma 17. novembrī. Izrādes režisors ir Dmitrijs Petrenko, dramatizējuma autore Justīne Kļava. Lomās iejutīsies Anete Krasovska, Toms Veličko, Ērika Eglija-Grāvele, Inita Sondore, Juris Bartkevičs, Artis Robežnieks, Lelde Dreimane, Indra Briķe, Mārtiņš Upenieks, Lilita Ozoliņa un Pēteris Liepiņš.

Dmitrijs Petrenko
Dmitrijs Petrenko Foto: LETA

Biļetes uz novembra izrādēm no 10. septembra ir pieejamas Dailes teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī internetā Bilesuparadize.lv. Tikai 10. septembrī biļetes uz novembra repertuārā esošajām izrādām, izņemot pirmizrādes, ir iespējams iegādāties ar 10% atlaidi.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu