Mūsdienu digitālajā pasaulē vecākiem atrast veidus, kā pievērst bērnu grāmatām, nevis tehnoloģijām, ir liels izaicinājums. Par šo tēmu runā Donaldsonu ģimene – vieni no lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” video sērijas “Iemīlēt grāmatu!” dalībniekiem.
Tētis Skots saka, ka bērnam, lai viņš pievērstos grāmatai, ir jāļauj garlaikoties. Kāpēc un kā viņš to skaidro, iepazīsties Donaldsonu ģimenes lasīšanas stāstā, šajā rakstā, kas tapis speciāli TVNET, sadarbībā ar latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēto projektu “Bibliotēka”.
Zane un Skots Donaldsoni audzina divus bērnus – Dāvi (10 gadi) un Rebeku (5 gadi). Ģimene ir bilingvāla – mamma runā latviešu valodā, savukārt tētis runā angļu valodā. Tāpēc abi bērni lasītprasmi apgūst divās valodās vienlaikus. “Mums ir gan angļu, gan latviešu grāmatas,” stāsta Zane.
“Latviešu valodu lietojam vairāk, tāpēc pirmo bērni sāka mācīties latviešu alfabētu. Tomēr tad, kad pamats bija apgūts, pielikām pie sienas arī angļu alfabētu. Tas nāca tā dabiski.”
Donaldsonu ģimenē grāmatas bērniem priekšā tiek lasītas katru dienu pirms aizmigšanas. Lai gan vecākais dēls ir jau desmit gadus vecs un lasa arī pats, šis vakara rituāls joprojām viņam ir svarīgs. Tāpat ikdienišķi ir arī gājieni uz bibliotēku, kā arī grāmatu ņemšana līdzi ceļojumos. “Čemodāns pilns ar grāmatām,” smejas Zane.