Anna Lieckalniņa Halovīnu nodēvē par vandalismu

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Anna Lieckalniņa
Anna Lieckalniņa Foto: Artūrs Krūmiņš/TVNET

31. oktobrī tiek atzīmēts Halovīns jeb Visu svēto dienas priekšvakars. Kamēr daudzās pasaules valstīs bērni un pieaugušie ar aizrautību gatavojas mošķu tērpu gatavošanai, saldumu ēšanai un ķirbju grebšanai, Latvijā daudzi joprojām neatzīst šos svētkus.

Izdevumam "Vakara Ziņas" savu viedokli par Halovīnu izteikusi arī geštaltterapeite Anna Lieckalniņa

Agrāk, kad Lieckalniņas vecākā meita bija maza, ģimene svinēja šos svētkus, taču nu tie zaudējuši aktualitāti.  

"Latvijas kontekstā šie svētki ir sveši, ņemot vērā to vēsturisko izcelsmi. Patiesībā tas saistās ar vandalismu. (..) Mūsu ir veļu laiks, kam ir pilnīgi cita attieksme pret aizgājušajiem," klāsta Lieckalniņa.

"Mēs savus aizgājējus aicinām istabā, mīļi sagaidām, pabarojam, mīļi pavadām, bet Halovīns ir par to, lai gari nesaprastu, ka jūs esat dzīvi, tāpēc ir spocīgi jāsataisās. Un tur klāt ir bailes. Es zinu, ka arī tagad Halovīns velk uz vandalismu – kaut kas tiek iebāzts atslēgu caurumos," izdevumam izsakās Lieckalniņa.

Foto: iepriekšējo gadu Halovīna svinības Rīgā

Covid-19 izplatības dēļ patlaban iedzīvotājiem būtiski ir atturēties no liekiem sociālajiem kontaktiem un nepiedalīties pasākumos, kurus apmeklē daudz cilvēku, līdz ar to Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina ikvienu rūpīgi pārdomāt un labāk atturēties no Halovīna svinēšanas ārpus mājas.

SPKC pārstāve Ilze Arāja informē - ņemot vērā šī brīža sarežģīto epidemioloģisko situāciju un strauji pieaugošu Covid-19 saslimstību Latvijā, centra epidemiologi vērš sabiedrības uzmanību, ka arī svētkos jāievēro galvenajiem piesardzības principi.

SPKC atgādina, ka Covid-19 izplatības samazināšanai no 30. oktobra ir jāievēro papildu drošības nosacījumi, piemēram, pulcējoties draugu un ģimenes lokā - iekštelpās un ārtelpās drīkst pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēki. 

Īpaši uzmanīgiem jābūt iedzīvotājiem riska grupās, piemēram, senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām, jo viņiem saslimšana ar Covid-19 var noritēt smagāk.

Tāpat SPKC aicina vecākus sekot līdzi bērnu gaitām un izskaidrot, cik ļoti liela nozīme šobrīd ir katra atbildībai ne tikai sevis, bet arī pārējo veselības dēļ.

Daļai skolēnu noteiktas attālinātās mācības, lai ierobežotu infekcijas slimību izplatīšanos, tādēļ SPKC aicina jauniešus ierobežot klātienes tikšanās, tiekoties ar mazāku skaitu draugu, ievērot divu metru distanci, izvēlēties aktivitātes ārā, vislabāk laiku pavadīt fiziskās aktivitātēs. Savukārt iekštelpās saziņai tiešsaistē ar draugiem SPKC iesaka izmantot dažādas sociālo tīklu platformas.

Arī veselības ministre Ilze Viņķele (AP) mikroblogošanas vietnē "Twitter" aicinājusi šogad Halovīnu svinēt mājās.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu