Plastisko operāciju šovā pārvērtības piedzīvos transpersona

FOTO: publicitātes

TV3 ekstrēmo pārvērtību šovā “Operācija: Jauna dzīve” izvēlēta piektā fināliste - Madara Marta Šterna.

37 gadus vecā rīdziniece Madara Marta bērnībā ir dzīvojusi Rīgā un mācījusies arodskolā, kur apguvusi trīs profesijas – atslēdznieka, virpotāja un metinātāja. Tomēr šis darbs Madaru nav uzrunājis, un pašmācības ceļā viņa sāka apgūt programmēšanu, ar ko nodarbojas arī šodien.

Madara daudzus gadus ir dzīvojusi kā mucā, neatklājot citiem to, kā jūtas. Šo posmu atceroties nelabprāt, jo vienīgais skaistais, kas tajā ir noticis, ir Madaras bērnu piedzimšana.

Pēc ilga laika dzīvojot diskomfortā, Madara 2019. gadā pirmo reizi devās pie psihologa, esot gatava runāt par to dzīves daļu, kas tika cītīgi slēpta. Viņa atklāja: lai arī sajūta par to, ka viņa dzīvo svešā ķermenī, ir kopš bērnības, pilnvērtīga apziņa nostiprinājusies tad, kad kopā ar psihologu tika atšķetināti vairāki notikumi bērnībā. Un tieši no tā brīža arī sākās pārmaiņu ceļš, lai Madara spētu ne vien eksistēt, bet arī dzīvot.

Jau 2019. gada nogalē tika sākta hormonālā terapija pilnā apjomā, taču jau 2020. gada pavasarī Madara ieguva oficiālu diagnozi, lai veiktu daļēju dzimuma maiņu, kas sākās ar vārda nomaiņu.

Madara vēlas izskatīties tā, kā jūtas iekšēji, – kā pilnvērtīga sieviete, lai arī apkārtējie cilvēki viņu uztvertu “pareizi”.

“Madara ir dalībniece, kurai ir noteikta transseksuālisma diagnoze, kas nozīmē, ka cilvēks jūtas pretēji tam dzimumam, kāds ir viņa ķermenis. Mūsu komanda izvēlējās viņu, lai parādītu, ka jā, šādi cilvēki eksistē un viņu problēmas ir ļoti aktuālas. Pateicoties Madaras drosmei un projektam "Operācija: Jauna dzīve", mēs varēsim parādīt, ka ir pietiekams skaits operāciju, arī Latvijā, kas var būtiski uzlabot transseksuālistu dzīves kvalitāti,“ atklāj sejas, mutes un žokļu ķirurgs Dr. Vadims Kļimecs.

Foto: kā dzīvo Madara Marta

Uz augšu
Back