Slavenā operdziedātāja Marina Rebeka piedalās vēsturiskā spēlfilmā

Pirmizrāde 2023. gadā
TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Marina Rebeka un Māris Martinsons
Marina Rebeka un Māris Martinsons Foto: Agnese Zeltiņa

Drīzumā sāksies uzņemšana režisora Māra Martinsona vēsturiskajai spēlfilmai "Zeme, kas dzied" – par Pirmajiem Vispārīgajiem latviešu dziedāšanas svētkiem. Tās pirmizrāde plānota 2023. gadā, kad tiks atzīmēta unikālās tradīcijas 150. jubileja. Atveidot vienu no galvenajām lomām piekritusi operdziedātāja Marina Rebeka. Aplūko foto no filmēšanas laukuma.

Kinodarbā “Zeme, kas dzied” operas dīva atveidos turīga Vidzemes saimnieka vecāko māsu Zelmu, kurai ir liela nozīme filmas vēsturiskajā sižetā – laikā, kad notika pirmie latviešu dziedāšanas svētki. Reizē ar jaunlatviešu iesākto tautisko atmodu sākās arī latviešu sieviešu cīņa par līdztiesību. Zelma un viņas krustmeita Anna kā filmas centrālie tēli iemieso divu paaudžu – 19. gadsimta vidus un beigu latviešu sieviešu pasaules redzējumu, viņu tiekšanos pēc kultūras, pēc pilnvērtīgas dalības topošās latviešu nācijas garīgajā un saimnieciskajā dzīvē.

Marina Rebeka sarunā ar režisoru
Marina Rebeka sarunā ar režisoru Foto: Agnese Zeltiņa

Zelma pēc Vidzemes guberņā ietilpstošās Pērnavas meiteņu ģimnāzijas beigšanas un mājskolotājas tiesību iegūšanas kalpojusi vispirms par guvernanti, bet vēlāk arī par saimniecības vadītāju bagātā Pēterburgas apkaimes muižā. Brāļa pēkšņā nāve viņai likusi atgriezties Vidzemē un uzņemties rūpes gan par dzimtas saimniecību, gan brāļameitu Annu. Zelma, kurai bērnu nav, Annu audzina kā savu meitu. Viņa krustmeitu ievada ne tikai lauku, bet arī pilsētas dzīvē. Bez lauku darbiem un mājas soļa māca, kā moderni ģērbties, kā par sevi pastāvēt, liek izteiksmīgi lasīt grāmatas, lai izkoptu runas dotumus, un mudina dziedāt par spīti tam, ka 1873. gada dziedāšanas svētkos Rīgā starp daudziem vīru koriem ir tikai daži jauktie kori ar pavisam nedaudzām sievietēm.

Marina Rebeka atzīst, ka loma filmā viņai būs sava veida ugunskristības: "Pašai ir interesanti, kā ar visu tikšu galā, jo kameras priekšā atraisīties un būt dabiskai nav viegli. Tas būs īpašs izaicinājums – nospēlēt šo tēlu tā, lai izskatītos tiešām patiesi, dziļi un izjusti. Būs jāiemācās  aprast ar filmēšanas procesu, jo te viss notiek citādi nekā operā, kur izrādes skati seko viens otram. Filmēšanas gaitā notikumu secība tiek jaukta, tāpēc ik reizi jāspēj iejusties konkrētajā situācijā. Ar nepacietību gaidu filmēšanas sākumu, lai varētu izaicināt sevi kā aktrisi. Esmu gandarīta, ka varēšu kļūst par daļu no šīs latviešu tautai nozīmīgās filmas."  

Filmēšanas laukumā.
Filmēšanas laukumā. Foto: Agnese Zeltiņa

Režisors un viens no filmas scenārija autoriem Māris Martinsons stāsta, ka Marinu Rebeku lomai uzrunājis, zinādams, cik daudz pasaulē pazīstamajai operdziedātājai nozīmē Dziesmu svētki.

"Marina savulaik Rīgas kora sastāvā ir piedalījusies Dziesmu svētkos. Bet pirms pāris gadiem, neraugoties uz saspringto koncertu grafiku, viņa ieradās Rīgā tikai viena iemesla dēļ – lai piedalītos atklāšanas koncertā Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem. Mani aizkustina tas, cik ļoti viņa mīl šo zemi un ciena tās tradīcijas, nesdama tās plašajā pasaulē. Turklāt viņa ir brīnišķīga aktrise ar pieredzi uzstāties uz lielākajām pasaules skatuvēm.

Pēc scenārija izlasīšanas Marina atzina, ka Zelmas tēls viņai šķiet tuvs un asociējas ar viņu pašu – arī Zelma ir aktīva, bet vienlaikus ļoti jūtīga un sirsnīga,"

stāsta Māris Martinsons. 

Filmas “Zeme, kas dzied” tēlos iedzīvosies tādi populāri aktieri kā Ģirts Ķesteris, Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Nauris Brikmanis, Marta Lovisa Jančevska un citi. Filmas scenārija autori ir Dainis Īvāns un Māris Martinsons. Tā top studijā “K Films” ar Nacionālā Kino centra atbalstu.

Foto: Marinas Rebekas tikšanās ar filmas "Zeme, kas dzied" komandu. kostīmu pielaikošana.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu