FOTO ⟩ Noslēdzies arhitektūras ideju konkurss “Zunda parka” attīstības vīzijai

TVNET
Noslēdzies arhitektūras ideju konkurss “Zunda parka” attīstības vīzijai
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Publicitātes foto

Noslēdzoties starptautiskam metu konkursam vēsturiskās “Zunda parka” teritorijas attīstības vīzijai, par labāko no 14 iesniegtajiem piedāvājumiem žūrija atzinusi SIA “RUUME arhitekti” un SIA “K FORMA” redzējumus.

Arhitektu biroju ierosinājumi paredz pārvērst gandrīz astoņus hektārus lielo teritoriju Daugavgrīvas ielā 31 par mūsdienīgu daudzfunkcionālu komerciālo un dzīvojamo ēku kvartālu, nodrošinot labiekārtotu pilsētvidi ar ērtu loģistiku un satiksmes organizāciju. Atzinīgi novērtēti un ar naudas balvām apbalvoti vēl četri piedāvājumi.

 “Žūrijas priekšā bija izaicinošs uzdevums – izvēlēties labāko piedāvājumu no 14 iesniegtajiem darbiem no sešām valstīm, kas vislabāk atbilstu iecerei attīstīt “Zunda parka” kvartālu par rīdziniekiem iecienītu un mūsdienīgu vidi, kurā dzīvot, strādāt un pavadīt atpūtas brīžus. Jāatzīst, ka darbu vērtēšanas process noritēja  trīs nedēļas, un pieņemt lēmumu par labu vienam no konkursantiem nebija viegli, jo iesniegti tiešām interesanti un arhitektoniski pārdomāti risinājumi. Liels paldies visiem konkursa dalībniekiem par  dalību un unikālu vīziju izstrādi,” saka konkursa rīkotāju pārstāvis un  “GALIO Development” valdes loceklis Kaspars Beitiņš.

Iesniegtos darbus vērtēja žūrija deviņu profesionālu nozares ekspertu sastāvā. Žūrijas komisijā piedalījās arhitekti un pilsētplānotāji no Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas un Nīderlandes, kā arī atbildīgo institūciju pārstāvji no Rīgas pilsētas Būvvaldes, Rīgas pilsētas attīstības departamenta, Rīgas pilsētas arhitekta biroja, kā arī konkursa rīkotāja “GALIO Group”.

Konkursa ietvaros visaugstāko novērtējumu guvuši pieci piedāvājumi.

Pirmās vietas ieguvēji 

Personu apvienība SIA “RUUME arhitekti” un SIA “K FORMA” 

Otrās vietas ieguvēji 

Personu apvienība “REM PRO” un “Aketuri Architektai”

Trešās vietas ieguvēji 

Piešķirtas divas trešās vietas

“Arrow Architects” (Kopenhāgena, Dānija)  

Etienne Borgos no “Borgos Pieper Limited” (Barselona, Spānija)

Veicināšanas balva

SIA “MARK arhitekti” sadarbībā ar SIA “ALPS ainavu darbnīca” un SIA “IE.LA Inženieri

Ņemot vērā, ka teritorija atrodas pilsētbūvnieciski un ainaviski nozīmīgā vietā un tās attīstība mainīs esošo Pārdaugavas pilsētvidi, radot jaunas skatu perspektīvas un papildinot Daugavas kreisā krasta siluetu, žūrija pievērsusi īpašu uzmanību ainavas harmonizācijas aspektam. Tāpat liels uzsvars tika likts uz kvalitatīvas pilsētvides izveidi un infrastruktūras pieejamību, t.sk. pārdomāti organizētiem gājēju un veloceliņu tīkliem, optimālu transporta plūsmu, kā arī publiski pieejamām relaksācijas zonām un piekļuvi kanāla krastam ar iedzīvotāju atpūtai piemēroto ūdensmalu.

FOTO: Kā "Zunda parks" varētu izskatīties nākotnē

 “Zunda parka” attīstība un projekta realizācija plānota vairākās fāzēs. Galīgais priekšlikums tiks izvēlēts pēc izvērtējuma konkursa otrajā kārtā, kas norisināsies tuvāko mēnešu laikā.

Pirmo celtniecības fāzi ir plānots sākt 2022. gadā. Kopējās investīcijas projekta īstenošanā sasniegs 100 miljonus eiro.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu