TVNET studijā: skaties filmas "Lēciens" preses konferenci

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: Publicitātes foto

26. novembrī, pirms ilgi gaidītās Aukstā kara dokumentālās filmas "Lēciens" (The Jump) pirmizrādes, portālā TVNET studijā tiešraidē notika filmai veltīta preses konference, bet nedaudz vēlāk arī interaktīvas intervijas ar filmas veidotājiem.

Filmas "Lēciens" Latvijas pirmizrāde bija ieplānota Vitālija Manska organizētajā kinofestivālā “ArtDocFest/Riga”. Lai arī klātienes festivāls ir pārcelts uz nākamo pavasari, dokumentālisti nepadodas un filmas pirmizrāde notiks!

Kā iepriekš ziņots, “Lēciena” pirmizrāde notiks 27. novembrī straumēšanas platformās Helio, Shortcut, un Go3.

Kā filmas atbalstītāji aicinām ikvienu skatītāju pieslēgties trīs pasākumiem tiešraidē TVNET studijā: 

* 26.11. plkst. 13:00 TVNET studijā tiešraidē notika filmas "Lēciens" preses konference. Vadīja TVNET žurnālists Toms Rātfelders. Piedalās Giedre Žickīte (režisore, Moonmakers), Vitālijs Manskis, (režisors, ArtDocFest/Riga prezidents), Uldis Cekulis (producents, VFS FILMS).

27.11. plkst. 19:00 TVNET studijā tiešraidē notiks filmas komandas īpašā pirmizrādes pēcpusdiena, kur TVNET portālā skatītāji varēs tiešsaistē uzdot jautājumus filmas režisorei Giedrei Žickītei un filmas komandai. Vada TVNET žurnālists Toms Rātfelders

* 14.12. plkst. 11:00 TVNET studijā tiešraidē notiks interaktīvā intervija ar filmas režisori pieslēgumā no Maskavas un filmas galveno varoni Simu Kudirku, kurš tai pieslēgsies no Lietuvas. Arī šajā stundu garajā intervijā tiešraides skatītājiem būs iespēja uzdot  jautājumus. Vada TVNET žurnālists un raidījumu veidotājs Mārtiņš Daugulis.

Par filmu "Lēciens"

“Lēciens” (The Jump) ir režisores Giedres Žickītes dokumentālā filma par lietuviešu jūrnieka un pārbēdzēja Sima Kudirkas neticamo dzīvesstāstu. Viņa izmisīgais lēciens uz brīvību izraisīja haotisku notikumu virkni, kas galu galā noveda pie viena no Aukstā kara lielākajiem politiskajiem jucekļiem.

Festivālu maratons

Režisores Giedres Žickītes filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja 9. oktobrī Varšavas starptautiskā filmu festivāla konkursa programmā, iegūstot labākās dokumentālās filmas balvu. Varšava ir viens no 15 A klases kinofestivāliem pasaulē, un filma kvalificējas uz nomināciju Eiropas Kinoakadēmijas balvai.

Kopš pirmizrādes “Lēciens” ir izrādīts deviņos nozīmīgos starptautiskos festivālos - arī Romā, Jihlavā, Lībekā un Tallinā. Filmai ir lieliski panākumi ne tikai Eiropā - lielākajā ASV dokumentālo filmu festivālā “Doc NYC” “Lēciens” iekļuva skatītāju simpātiju desmitniekā. https://www.docnyc.net/awards/audience-favorites/

Filma un gadadienas

Tieši pirms 50 gadiem - 1970. gada 23. novembrī, Pateicības dienā - ASV krasta apsardze devās uz tikšanos ar padomju kuģi “Sovetskaja Litva”, kas bija noenkurojies pie Martasvinjardas salas krastiem. Mērķis bija divpusēja tikšanās, lai apspriestu zvejas tiesības Atlantijas okeānā. Kamēr sarunas ritēja pilnā sparā, Sims Kudirka izmisīgās brīvības alkās pārlēca uz amerikāņu kuģa “The Vigilant” (angļu val. - Modrais). Viņam par šausmām pēc septiņām stundām brīvībā amerikāņi pārbēdzēju izdeva Padomju Savienībai, izraisot pasaules mediju sašutumu, jo pārbēdzēju piekāva līdz bezsamaņai un arī viņa tālākā dzīve nesolīja nekādas cerības. Un tā tas būtu beidzies, ja vien kāds amerikāņu kuģa jūrnieks, pēc izcelsmes latvietis, nebūtu nākamajā dienā par šo incidentu pavēstījis ASV medijiem.

Aculiecinieku stāsti, unikāli arhīvu kadri un paša Sima Kudirkas, kuram šogad apritēja 90 gadu, dramatisko notikumu rekonstrukcijas veido dokumentālā trillera “Lēciens” sižetu, kas vedīs skatītāju aizraujošā kino piedzīvojumā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu