Lai piesaistītu publicistu ASV, "Dvēseļu puteņa" kampaņai atvēl 20 000

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Dvēseļu putenis"
"Dvēseļu putenis" Foto: publicitātes

Nacionālā kino centra (NKC) izsludinātajā konkursā režisora Dzintara Dreiberga kinofilmai "Dvēseļu putenis" mārketinga atbalstu ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" par 20 000 eiro veiks filmas veidotāji - studija "Kulfilma", apstiprināja NKC vadītājas vietniece Inga Blese.

Līdzekļi tiks izlietoti, lai piesaistītu publicistu ASV, bez kura pakalpojumiem nav iespējams piedalīties šajā kino sacensībā, pauda filmas producente Inga Praņevska.

"Esam pagodināti, ka Latvija "Oskara" balvas sacensībai kategorijā "Labākā ārzemju filma" ir izvirzījusi filmu "Dvēseļu putenis". Tā ir iespēja gan prezentēt filmu un mūsu radošos talantus prestižā kino un kultūras sabiedrībā, gan vēl spēcīgāk iezīmēt Latvijas kontūru pasaules kartē," uzsvēra Praņevska.

Tāpat viņa pavēstīja, ka atlikušie līdzekļi tiks izmantoti pašām primārākajām publisko attiecību un mārketinga aktivitātēm. Praņevska minēja, ka citu valstu konkurenti kategorijas "Labākā ārzemju filma" kampaņās vidēji iegulda 100 000 eiro, tāpēc "Dvēseļu puteņa" komanda patlaban aktīvi piesaista papildu atbalstu gan no privātā, gan publiskā sektora, lai stāstu par Latvijas valsts rašanos un strēlniekiem uzzinātu miljoniem kino mīļotāju visā pasaulē un tā ilgtermiņā paplašinātu iespējas piesaistīt Latvijai jaunas investīcijas.

Jau vēstīts, ka NKC izveidotā ekspertu komisija balsojumā vienojusies izvirzīt Dreiberga spēlfilmu, kas saņēmusi arī nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā gada labākā filma. Šī ir 13. reize, kad Latvija ir izvirzījusi filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakdēmijas balvai, sacenšoties kategorijā "Labākā ārzemju filma".

NKC izveidotā ekspertu komisija balsojumā vienojusies izvirzīt Dreiberga spēlfilmu "Dvēseļu putenis", kas nupat saņēmusi arī nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā gada labākā filma. To ekskluzīvi iespējams vērot arī LMT Viedtelevīzijā. 

Ekspertu komisija attālinātā diskusijā apsprieda visu filmu potenciālu, novērtējot katras atsevišķās un atšķirīgās kvalitātes, un galu galā vienojās kā Latvijas pieteikumu ASV Kinoakadēmijas balvai par labāko ārzemju filmu izvirzīt režisora Dreiberga spēlfilmu, kuru Latvijā līdz šim noskatījušies jau vairāk nekā 250 000 skatītāji kinoteātros.

Foto: Filmas "Dvēseļu putenis" svinīgā pirmizrāde.

Eksperti argumentējot uzsvēra - pat situācijā, kad pasaulē tā saukto "kara filmu" ir daudz un arī starptautiskā izplatīšanā vairākas no tām kļūst populāras, filmai "Dvēseļu putenis" ir iespējas izcelties kā dinamiskam, universālam un viengabalainam vēstījumam.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu