Meškovs ir viens no retajiem Latvijas šaha profesionāļiem, kurš ir pilna laika šahists.
RITVARS REIMANIS, strīmošanas valoda - angļu
Starptautiskais meistars Ritvars Reimanis (Chessforce_) strīmošanu atzīst par izklaidi. Viņš strīmo Twitch platformā, bet plāno pāriet uz Youtube, jo viņa jaunais darbs ir Google korporācijā.
Tagad, kad “Dāmas gambīts” ir kļuvis tik populārs, viņa strīmos parādās daudz jaunu cilvēku, kuri grib iemācīties spēlēt šahu. Vispopulārākā Reimaņa strīmu tēma ir skatītāju partiju analizēšana tiešajā ēterā. Dažāda līmeņa spēlētāji, sākot ar iesācējiem, beidzot ar nacionālajiem meistariem, iesūta Ritvaram savas spēles un jautājumus. Viņš jūt, ka cilvēki grib uzlabot savu spēlēšanas līmeni, bet viņiem nav finansiālo resursu, lai noalgotu treneri. Pateicoties interneta burvībai, cilvēkiem ir iespēja mācīties no strīmeriem. Ritvara sekotāju pulkā ir pa kādam retam Latvijas interesentam, bet pārsvarā tie ir no Eiropas, Brazīlijas, Āfrikas, Āzijas. Citas viņa strīma tēmas ir šaha uzdevumu risināšana un dalība interneta turnīros ar savu sekotāju iesaistīšanu.
Jaunībā Ritvaru vilināja doma, ka ar šahu viņš varēs pelnīt naudu, bet tagad atzīst, ka toreiz viņa pieeja šaham nebija līdz galam nopietna un to nav izdevies īstenot. Tagad viņš strādā par biznesa analītiķi - strādā ar datiem un rada kompāniju “spēles plānus”. Viņš atzīst, ka tas ir kaut kas līdzīgs šaham, tikai uz cita galdiņa.
Ritvara plānos ir sasniegt arī šaha lielmeistara titulu, 2500 reitingu.
MAKSIMS GOLUBOVSKIS, strīmošanas valoda - krievu
Fide meistars Maksims Golubovskis (Школа Шахмат Максоуна) strīmo kopš 2018. gada vasaras, un viņu var uzskatīt par pirmo, kurš sāka šaha tiešraides. Maksims ir ietekmējies no Krievijas lielākajiem strīmeriem Crestbook chess un Šaha skolas Chess Master.
Maksima populārākā tiešraižu tēma ir spēlēšana ar saviem sekotājiem. Interneta šaha platformās viņš ir radījis savus turnīrus, kuros piedalās viņa sekotāji. Maksims arī veido tiešraides ar spēļu apskatiem no lielākajiem šaha turnīriem pasaulē.
Golubovskis mērķē uz Neatkarīgo valstu sadraudzības valstu auditoriju, viņa sekotāji pārsvarā ir no Krievijas, Kazahstānas un Ukrainas. No Latvijas vien maza daļa. Pārsvarā tie ir otrās un pirmās sporta klases šahisti, Maksima vecuma jaunieši - 16-20 gadus veci spēlētāji, bet ir arī desmitgadīgi un sešdesmitgadīgi sekotāji.
Maksims atzīst, ka strīmošana ir izaicinājums. Noturēties līmenī 2-3 stundu garumā nav viegli, un ir bijušas reizes, kad spēlēšana nevedas un ir liela vēlme pārtraukt tiešraidi un vienkārši aiziet gulēt. Bet tiešraide ir jānovada līdz galam, lai vai kas.
Golubovskis ir arī 2019. gada pasaules čempions šahboksā. Tas ir sporta veids, kurā sportisti sacenšas divās disciplīnās - šahā un boksā.
MIĶELIS VINGRIS, video publicēšanas valoda - angļu
Miķelis Vingris (Youtube: Mikelis Vingris) ir 11 gadus vecs piektās klases skolnieks, kura lielākais sasniegums bija 3. vietas iegūšana savā vecuma grupā pasaules čempionātā ātrajā šahā 2017. gadā. Viņš ir arī divkārtējs Latvijas čempions U8 un U12 vecuma grupās.
Miķelis atzīst, ka nav vēl gatavs pilnvērtīgai strīma satura veidošanai, jo tas ir grūti apvienojams ar mācībām skolā un šaha treniņiem. Tāpēc Miķelim ir savs Youtube kanāls ar video ierakstiem no viņa interneta šaha aktivitātēm - spēlēm no Vācijas Bundeslīgas, šaha uzdevumu risināšanas un citiem video.