"Ejot uz šo statusu 2027. gadā, ir jāskatās nākotnē. Notiks mērķtiecīgs darbs, lai attīstītu starptautiski nozīmīgus kultūras projektus, infrastruktūru un veicinātu gan pilsētas zīmola attīstību Eiropas mērogā, gan iedzīvotāju piederības sajūtu Jelgavai," komentēja Buškevics.
Pēc viņa paustā, pašvaldība nebaidīsies izcelt arī to, kas vēl pilsētā ir pilnveidojams, jo rezultātā iegūt var visas nozares - caur kultūru var attīstīt tūrismu, infrastruktūru, uzņēmējdarbību, izglītību, sportu un citas jomas.
Viens no galvenajiem pieteikuma nosacījumiem ir tā sasaiste ar pilsētas attīstības plānošanas dokumentiem, līdz ar to tiek sākts darbs pie Jelgavas kultūras attīstības programmas 2021.-2027. gadam. Programma tiek izcelta kā viens no pirmajiem ieguvumiem dalībai šajā iniciatīvā, jo, pat ja pilsēta Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu neiegūst, tai ir izstrādāts mērķtiecīgs kultūras procesu attīstības plāns.
"Ierasti plāns kultūras attīstībai ir iestrādāts vispārējā pilsētas attīstības stratēģijā, taču nu sākts darbs pie jaunas programmas izstrādes, kas nodrošinās kultūras attīstības nepārtrauktību līdz 2027. gadam, raugoties arī tālākā nākotnē. Jaunā programma būs izvērstāka nekā līdz šim, aptverot arī mazāk pētītas ar kultūru sasaistītas jomas, piemēram, radošās industrijas," atzina Buškevics, piebilstot, ka programma nebūs nošķirta no pilsētas vispārējās attīstības stratēģijas, bet būs tās nozīmīga daļa.